«Кров з молоком», «щічки з рум’янцем» – коли ми чуємо такі слова, відразу уявляємо собі дівчину з красивим і здоровим обличчям.
Здорова шкіра має рівний природний колір з легким блиском, без пігментних плям, еластична та водночас пружна, гладенька і не шершава. Як правило, люди, в яких з’являються проблеми зі шкірою і це починає їх турбувати, починають активно її доглядати, проте такий догляд найчастіше не приносить жодної користі.
Адже краса і здоров’я нашої шкіри в більшості залежить від правильного харчування.
Відомо, що різні солодощі та фаст-фуд не можуть добре відобразитись на шкірі, а навіть навпаки. Тому для початку слід зменшити кількість вживання цукру та шкідливої жирної їжі.
Натомість необхідно включити у свій раціон продукти, багаті антиоксидантами, які захищають нашу шкіру від старіння, вітамінами групи В та жирними поліненасиченими кислотами омега-3 і омега-6 (разом їх називають – вітамін F).
Всі знають, що найбільше жирних поліненасичених кислот омега-3 (вітамін F) є у жирній морській рибі (тунець, сардини, лосось) та лляній олії (35-65%), а омега-6 в соняшниковій та кукурудзяній олії. Але ними багаті ще й горіхи та насіння, м’ясо птиці та яйця.
До антиоксидантів відносяться аскорбінова кислота (вітамін С), токоферол (вітамін Е), ß-каротин (провітамін А) і лікопін, якого найбільше в червоних помідорах. А також поліфеноли: флавін і флавоноїди (часто зустрічаються в овочах), таніни, які містяться в какао, каві та зеленому чаї, антоціани, які є в червоних ягодах.
Не тільки кальцій, а й такий мінерал як селен, роблять сир цінним продуктом для збереження краси і молодості. Селен знижує запальні зміни та покращує еластичність шкіри. Його багато також у часнику, цибулі, злаках, чорниці, броколі.
До речі авокадо – унікальний фрукт, надзвичайно багатий антиоксидантами (вітаміни А, С, Е), ефірними маслами та вітамінами групи В. Також він містить багато фолієвої кислоти.
Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.
Вітаміни, корисні для шкіри та продукти у яких їх найбільше
Користь для шкіри та вміст Вітаміну В3 (ніацин) в продуктах
Вітамін В3 (ніацин) сприяє вуглеводневому та ліпідному обіну. Його багато в таких продуктах, як м’ясо, горіхи, злаки, дріжджі, гриби, молоко.
Користь для шкіри та вміст Вітаміну В6 в продуктах
Найбільше піридоксину (вітаміну В6) у м’ясі тварин, птахів, оселедцях, рибі палтусі, гречаній крупі, пшоні, хлібі з борошна грубого помелу, перловій і ячмінній крупах.
Користь для шкіри та вміст Вітаміну В7 в продуктах
В7 має позитивний вплив на ріст волосся та стан шкіри. Цього вітаміну міститься багато у печінці, яєчному жовтку, соєвих бобах, моркві.
Користь для шкіри та вміст Вітаміну А в продуктах
Вітамін А відновлює клітини шкіри та призупиняє її старіння. Підсилює дію селену. За відсутності цього вітаміну в організмі, шкіра стає сухою і шершавою. Морква, молоко, зелений горошок, броколі, абрикоси, гарбуз.
Користь для шкіри та вміст Вітаміну Е в продуктах
Вітамін Е знижує утворення рубців при акне. Міститься в броколі, мигдалі, шпинаті, авокадо, лісових горіхах, грецьких горіхах, ківі, гарбузі, спаржі, оливковій олії.
Користь для шкіри та вміст Вітаміну С в продуктах
Вітамін С сприяє зниженню подразнення та ушкодження шкіри, а також зменшує рубці від акне. Цитрусові, помідори, кавун, зелений горошок, смородина, білокачанна капуста, шипшина.
Окрім надмірної кількості солодощів, лікарі радять зменшити кількість вживання зернових виробів і тих, які містять крохмал з високим вмістом вуглеводів. Щодня слід вживати білок, оскільки організм не здатний запасати його у великих кількостях. Гарним доповненням для білкових продуктів будуть такі спеції як кориця, куркума та розмарин.
Пам’ятайте, що красива шкіра – це здорова шкіра. Зробіть лише декілька невеликих кроків!