Від чого залежить здоров’я шкіри та як повернути гарний вигляд

Photo of author

By fersht

Від чого залежить здоров’я шкіри та як повернути гарний вигляд

eva_1

На вигляд і стан шкіри впливають внутрішні та зовнішні чинники. До внутрішніх належать гормони і генетика. До зовнішніх — довкілля, спосіб життя, здоров’я організму, догляд за собою. На що можна вплинути та як підтримувати красу шкіри?

Гормональні зміни

Гормони впливають на шкіру у різні періоди життя. Під час статевого дозрівання часто з’являються вугри. Вагітність іноді сприяє виробленню меланіну та появі гіперпігментації (мелазма). З віком зменшується кількість жіночих статевих гормонів (естрогенів). Оскільки естроген допомагає шкірі залишатися зволоженою, еластичною і пружною, його дефіцит призводить до структурних змін: втрати тонусу, сухості та вікової атрофії шкіри.

Якщо причина поганого стану шкіри не в раціоні, не у способі життя і не у відсутності регулярного догляду, пройдіть обстеження у лікаря-ендокринолога. Ймовірно, що це гормональний збій.

Генетичні особливості

Гени визначають тип шкіри (суха, жирна, комбінована чи нормальна) і впливають на її загальний стан. Також від генетики залежать процеси біологічного старіння:

  • уповільнення регенерації клітин;
  • зниження активності потових залоз і вироблення себуму;
  • втрата пружності, нездатність шкіри утримувати вологу;
  • руйнування колагену та погіршення тургору.

Не плутайте природне старіння з прискореним, зумовленим впливом зовнішніх чинників, недостатнім зволоженням і живленням. З будь-якою генетикою можна поборотись, якщо правильно підійти до справи. Обдумано підбирайте догляд відповідно до типу шкіри. Особливо це стосується проблемної та чутливої. Vichy Normaderm вважають однією з найефективніших лінійок для схильної до жирності та акне шкіри. У межах серії бренд пропонує очищення і догляд для шкіри із запаленнями, чорними цятками, розширеними порами, постакне, пігментацією.

eva_2

Ультрафіолетове випромінювання

Постійне перебування на сонці спричиняє утворення вільних радикалів і фотостаріння. За помірних сонячних ванн епідермальний бар’єр справляється. Але якщо УФ-випромінювання тривале, захисні механізми слабшають. Як результат, шкіра стає чутливою, слабкою, швидко втрачає тонус і здоровий вигляд. Окрім ультрафіолету до утворення вільних радикалів і фотоушкоджень призводять промені видимого світла. Тому обирайте сонцезахисні засоби з SPF 50+ та розширеним спектральним захистом, ефектами тонування шкіри або блокування синтезу меланіну.

Перепади температур

Критичні температури впливають на здоров’я шкіри. У холоді звужуються кровоносні судини, щоб зберегти тепло, знижується секреція себуму, шкіра може стати сухою і подразненою. У жарких і вологих умовах потові залози працюють активніше, що часом призводить до появи неестетичного блиску, закупорюванню пор та утворенню вугрів.

Високі температури можуть спричинити деякі захворювання шкіри, наприклад, розацеа. Це одна з причин, чому варто вмиватися не гарячою, а ледь теплою водою. Прийняття душу або ванни занадто часто, довго та в дуже гарячій воді руйнує натуральні зволожувальні фактори (NMF) і поверхневі ліпіди. Шкіра стає зневодненою і грубою.

Агресивні засоби для догляду

Шкіра має природну реакцію з рН від 4,5 до 5,5. Агресивні очищувальні продукти з лужним рН порушують цілісність гідроліпідної мантії шкіри і знижують її бар’єрні функції. Це призводить до сухості та загострення хронічних захворювань, таких як атопічний дерматит. Такі ж наслідки можуть статися після деяких видів хімічного пілінгу. Перед подібними процедурами краще проконсультуйтеся з дерматологом. Не очищайте шкіру звичайним милом і помірно використовуйте антибактеріальні засоби.

eva_3

Грамотний раціон

Дуже важливо пити достатню кількість чистої води. У середньому дорослій людині потрібно близько 2 літрів, але все індивідуально. Можливо, вам необхідно трохи менше чи більше. Орієнтуйтеся на самопочуття і стан шкіри.

Збалансоване харчування допомагає зберегти здоровий, сяйливий зовнішній вигляд. Декілька рекомендацій, щоб шкіра виглядала молодою:

  • додайте до раціону овочі, фрукти, цільнозернові продукти та пісні білки (індичка, риба);
  • обмежте споживання насичених жирів і простих вуглеводів (здоба, солодощі);
  • корисні жири, навпаки, вживайте регулярно (риба, горіхи, авокадо, олії);
  • їжте багаті на антиоксиданти продукти: цитрусові, помаранчеві й жовті овочі та фрукти, чорницю, шпинат, помідори.

Здоровий спосіб життя

Деякі звички або їхня відсутність допомагають уповільнити старіння та позбутися багатьох проблем зі шкірою.

  • Займайтеся спортом. Фізичні вправи підтримують шкіру в тонусі. Навіть раз на тиждень краще, ніж ніколи.
  • Спіть по 6–8 годин. Нормальний сон сприяє оновленню шкіри, свіжому та сяйнистому вигляду без мішків і темних кіл.
  • Доглядайте за шкірою регулярно і відповідно до сезону: влітку та навесні — легкі засоби, взимку та восени — насичені. Враховуйте тип шкіри та її потреби.
  • Якщо палите, подумайте, чи варто продовжувати. Тютюновий дим згубно впливає на шкіру: зменшує приплив кисню і живильних речовин до клітин, руйнує колаген та еластин, знижує пружність, прискорює старіння.

Дбаючи про красу і здоров’я, ви підвищуєте якість життя та його тривалість. Повірте, через десятки років ви будете собі за це вдячні.