Як схуднути? Прянощі і пристрасті, або що таке сенсорна насиченість?
Завантаження. Будь ласка, зачекайте...

Як схуднути? Прянощі і пристрасті, або що таке сенсорна насиченість?

sensorna_nasichenist.jpg (.53 Kb)Уявіть дві ситуації: в першій - вам в ресторані подали салат із свіжих різнокольорових овочів, які ви любите, свіже приготоване м'ясо з овочами на грилі, що гарно пахне, ви нікуди не поспішаєте, слухаєте приємну музику, розглядаєте краєвид з вікна літньої тераси; і ситуація номер два: ви в обідню перерву на ходу їсте великий бургерг з картоплею фрі.

А тепер запитання: «після якої їжі за годину захочеться перекусити знову?». Отже чому після бургера і картоплі фрі? Якщо брати до уваги енергетичну цінність, то це набагато калорійніша їжа.

Людина має такі органи чуття: як смак, запах, зір, дотик і слух. За рахунок органів чуття людина сприймає світ, отримує інформацію про навколишнє середовище. Коли людина смакує їжу, то отримує багато інформації про їжу. Зокрема, ми розрізняємо такі види смаку: кисле, солене, солодке, гірке і смак білкової їжі (умамі рецептори), а теплові рецептори визначають температуру їжі.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.



Від різноманітної їжі ми, так би мовити, отримуємо відчуття сенсорної насиченості, ситості і задоволення. Чим більше сенсорів залучено, тим швидше настане сенсорна насиченість. Добрі ресторани вміло використовують різні приваблення, щоб створити необхідну ауру навколо їжі.

Треба бути відвертим, у нашому прикладі про дві їжі, справа не лише в смаку, запаху і вигляді їжі. Тут своє значення має: структура їжі, кількість клітковини і води, і доступність вуглеводів (високий глікемічний індекс), проте всі ми любимо ходити в улюблене затишне кафе чи ресторан, де готують нашу улюблену страву. Чи не так?

Отже, людина має отримувати задоволення від їжі! Ми не лише їмо білки, жири і вуглеводи, ми отримуємо інформацію про їжу і навколишнє середовище, в результаті в нас формується позитивна емоція, відчуття задоволення. Ми більше довіряємо життю, що усе буде добре!

Їж мене, пий мене, шаленій

Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 



Не забудьте підписатися на Наш канал: