Здорове харчування для чоловіків

Photo of author

By nata

zdorove_harchuvannya_dlya_muzhchin

У чоловіків більша маса тіла, більше м’язів, більш масивні кістки. І, виявляється, чоловікам теж необхідно стежити за своїм раціоном, щоб запобігти втраті м’язової тканини, еректильній дисфункції, раку передміхурової залози, облисінню за та іншим напастям. Тому сьогодні пропонуємо поговорити про здорове харчування для чоловіків.

Чоловіки, як правило, питаннями здорового харчування не цікавляться, але кожна жінка хоче, щоб харчування її чоловіка було саме таким. Але найголовніше – потрібно, щоб воно було ще й смачним.

Основні принципи здорового харчування для чоловіків

Чоловічий організм потребує більшої кількості енергії, ніж жіночий

Це продиктовано тим, що чоловік апріорі більш активний і найчастіше його праця вимагає великих фізичних сил. Вага чоловіка більша за вагу жінки за рахунок більшої кількості м’язової тканини, а тому навіть базовий рівень обміну речовин вимагає більшої калорійності їжі, ніж у жінок.

Норма калорій для чоловіка становить близько 3300 – 3500 ккал. Це для чоловіків не зайнятих важкою фізичною працею.

zdorove_harchuvannya_dlya_muzhchin_2

Як багато хто вже знає, основну частку енергетичної цінності дають вуглеводи, але важливо розуміти, що вони теж повинні бути якісними. Краще нехай це будуть складні вуглеводи – овочі, фрукти, зернові, злаки.

Потужну енергію також дають жири і краще щоб це були в більшості рослинні жири – насіння соняшнику, горіхи, оливки, авокадо, будь-які рослинні олії. Вершкове масло також не несе шкоди для здорового організму, просто завжди потрібно дотримуватися норми.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Корисна енергія також міститься жирній рибі. А разом з нею жиророзчинні вітаміни та Омега-3 кислоти, корисні для шкіри, волосся, нігтів.

Чоловікові потрібно більше білків, аніж жінкам

Близько 90-100 г білка в добу потрібно чоловікам, зайнятим роботою середньої тяжкості. Це також пояснюється структурою тіла, плюс для підтримки м’язової тканини, для її активності, правильної роботи та для відновлення клітин м’язової тканини потрібно білок. Але білок важливий не тільки для м’язової тканини. Він ще регулює обмін речовин, бере участь у процесі формування імпульсів нервових клітин для передачі сигналів в головний мозок, бере участь у регулюванні гормонального фону.

zdorove_harchuvannya_dlya_muzhchin_3

Правильний білок дасть нам нежирне м’ясо (телятина, курятина, м’ясо кролика), молочні продукти (молоко, кефір, йогурт, сир), горіхи (волоські горіхи, арахіс, мигдаль, кеш’ю), зелені листові овочі.

Для правильної роботи чоловічої статевої системи потрібні певні продукти

Це продукти багаті білком, а також продукти, багаті вітаміном Е, цинком, селеном, фосфором. Це всі ті продукти, які сприяють виробленню тестостерону – чоловічого гормону. Основне значення має цинк, при недостатній кількості якого чоловікові навіть може загрожувати імпотенція.

Які продукти чоловікам краще вживати в обмежених кількостях?

Це ті продукти, які по-перше, стимулюють вироблення жіночих гормонів (горох, квасоля, сочевиця, соя, продукти з рослинним білком – ковбаса, сосиски, напівфабрикати, пиво, розчинна кава), по-друге, продукти, які не приносять організму нічого доброго – продукти з хімічними добавками, дуже перероблені продукти – продукти швидкого приготування, солодкі газовані напої, кондитерські вироби з порожніми цукрами.

Важливо розуміти, що здорове харчування для чоловіків включає в себе не тільки три пункти, що подані вище, але й правильний розподіл їжі протягом дня – обов’язковий сніданок, комплексний обід з м’ясом, і не дуже ситна вечеря не пізніше ніж за 2 години до сну.