Болить живіт? Можливо, це гастрит

Photo of author

By fersht

gastrit_3

Найчастіше причиною болю в животі є гастрит — запалення, подразнення або ерозія стінок шлунка. При цьому людину може нудити, зникає апетит. Але іноді гастрит проходить безсимптомно.

Як розпізнати гастрит?

Гострий гастрит має яскраво виражені симптоми: біль у шлунку, печія, відрижка. Зазвичай ми можемо навіть пояснити собі причину: отруєння певним продуктом, ліками, алкоголем.

При хронічному гастриті можуть бути менш помітні ознаки, а то й узагалі відсутні якісь симптоми. Біль може бути незначний, можлива поява печії, нудоти, розлади травлення, відрижка, зниження апетиту.

При блюванні кров’ю, вмістом, подібним на кавову гущу, або за наявності чорних калових мас слід негайно звернутись до лікаря.

Причини і профілактика гастриту

Що провокує гастрит? Передовсім — неправильне харчування: „швидка” їжа, нерегулярні прийоми їжі, багато гострих, смажених, жирних страв; також надмірне споживання алкоголю, куріння; стрес.

Іноді гастрит виникає на фоні прийому деяких ліків, а також у людей, схильних до рефлюксу (це зворотній закид жовчі у шлунок із дванадцятипалої кишки).

Доведено, що гастрит викликає інфікування бактерією Helicobakter pylori. Вона є у шлунку людини у нормі, але при неправильному харчуванні, стресі тощо Helicobakter pylori активізується і провокує запальний процес у шлунку.

Жінки більш схильні до хронічного гастриту.

У дітей травна система формується поступово, тому не варто поспішати привчати дитину до багатьох продуктів за короткий час. Це може спровокувати розлади травної системи та гастрити.

Особливо піддаються стресам та часто невпорядковано харчуються підлітки. Тому слід звернутися до лікаря, якщо дитина підліткового віку часто відмовляється їсти, блює тощо.

gastrit_2

. . . . .

Перша допомога при гастриті

Передовсім слід діагностувати, чи справді причиною болю в животі є гастрит. Найбільш інформативним методом є фіброгастродуоденоскопія — обстеження шлунка за допомогою спеціальної мікрокамери (ендоскопа), розташованої на кінці тонкої трубки, яку пацієнт заковтує. При потребі лікар бере зразок тканини на біопсію.

Для полегшення симптомів гастриту приймають антациди — засоби, які нейтралізують печію, мають обволікаючу дію. Лікар призначає також дієту, а після усунення проявів гастриту слід впорядкувати харчування.

Якщо буде підтверджено інфікування бактерією Helicobakter pylori, лікар призначить антихелікобактерні препарати.

Запущений гастрит може перерости у важчу форму гастриту, виразкову хворобу шлунка і навіть рак.