Прості поради, як позбутись жирного волосся

Photo of author

By fersht

Масне волосся робить вас схожими на хіпі. Якщо вам це не до вподоби, то треба з тим щось робити. Що саме? Про це дізнаєтесь далі у статті.

volossya_zhirne

Чому волосся стає жирним?

Тому що природою так влаштовано, що до комплектації волосяної фолікули людини додається сальна залоза, яка виробляє шкірне сало, яке, піднімаючись вгору по стержню волосини, живить та захищає її, а також шкіру навколо. В нормі це не створює для людини жодного дискомфорту. Проте в деяких випадках сальну залозу глючить і вона починає виробляти більше шкірного сала, ніж слід, і тоді волосся швидко стає масним, що в нашій культурі вважається непривабливим. Відтак власник(-ця) надто жирного волосся починає комплексувати, компульсивно мити голову щодня, а то й двічі на день, — а проблема не минає і не минає, а, навпаки, тільки посилюється.

Що провокує надмірну жирність волосся?

Та, власне, надто часте його миття може бути однією з причин. Коли ви миєте волосся щодня, до прикладу, воно висушується, і це запускає захисний механізм — сальна залоза починає виробляти більше жиру, щоб компенсувати сухість.

Ще одна причина — використання невідповідного типу волосся шампуню: те, що добре для сухого волосся, може бути погано для жирного, і навпаки.

Свою негативну роль може зіграти також неправильне миття голови, зокрема якщо надто сильно масувати пальцями шкіру голови, бо це, знову ж таки, провокує сальну залозу працювати інтенсивніше; а ще якщо не повністю змивати з волосся миючий засіб.

Неправильне використання кондиціонера для волосся — ще одна причина, чому воно швидко жирніє. Це трапляється в тих випадках, коли наносять забагато кондиціонеру і він вкриває шкіру голови.

Очевидно, що використання косметичних засобів з жирними речовинами також аж ніяк не сприяє зменшенню жирності волосся. Так само, як і часте лапання волосся руками, бо в такому випадку до жиру, який вже є на волоссі, додається ще жир з рук.

Майте також на увазі, що вживання деяких продуктів харчування може викликати «ожиріння» волосся. Тут антирейтинг очолюють молочні продукти і цукор.

Як боротись з жирним волоссям?

Ніжно. Наступного разу як митимете волосся, спробуйте це робити якомога делікатніше. Сильно голову не тріть.

Припиніть використовувати звичайний шампунь, а купіть собі такий, що призначений спеціально для жирного волосся. В продажу можна знайти глибоко очищуючий шампунь для жирного волосся — хороша річ.

Ретельно змивайте після миття весь миючий засіб — не шкодуйте тої води.

Мийте голову з періодичністю, яка підходить саме вашому волоссю. Дуже часто не мийте. Якщо необхідно терміново надати волоссю гарного вигляду (наприклад, перед співбесідою), спробуйте скористатись сухим шампунем. Тільки пам’ятайте, що через пару днів після застосування його слід ретельно змити.

Правильно використовуйте кондиціонер: наносьте його на кінчики волосся і в невеликій кількості.

Дуже обережно використовуйте плойки і фени, оскільки вони здатні пересушувати волосся і викликати таким чином захисну реакцію з боку сальних залоз, а воно вам зовсім не треба.

Дбате про те, щоб ваш гребінець і щітка були чистими, перш ніж розчісувати ними волосся.

Подружіться з масками для волосся з алое, з кокосовою олією, шампунями з маслом чайного дерева.

Їжте більше зелені, овочів, цільнозернових продуктів.