Вкусив кліщ. Що робити?

Укус кліща - іноді саме так завершується для нас перебування на природі. Людей з дитинства застерігають, що кліщі є переносниками багатьох хвороб ( наприклад , кліщового енцефаліту, хвороби Лайма, туляремії) і їх варто остерігатися. Проте, коли така ситуація скалася - паніка буде лишньою.
Що робити якщо вкусив кліщ?
На це у вас є доба , адже з кожною годиною шанс захворіти зростає. Для цього можна придбати у ветеринарній аптеці "кліщосмик" чи будь-який інший альтернативний засіб.

Пристрій потрібно просунути максимально близько до хоботка, розгойдати кліща і вийняти. Це нелегко, адже в його слині містяться особливі клейкі речовини, які міцно скріплюють головку і шкіру.Також це можна зробити за допомогою пінцета.Обов'язково слід перевірити чи не залишилося інших частин тіла шкідника в місці укусу.Якщо так- вийміть стерильною голкою всі залишки.У випадку невдачі - необхідно звернутися в найближчий травмпункт.
- ймовірність ,що саме той кліщ, який укусив є інфікований становить до 30%.Та , на щастя, якщо це й було так- шанс розвитку інфекції є дуже малий і сягає до 5 %.
- на результат дослідження необхідно чекати дуже довго.А профілактичне лікування є ефективним лише в перші 72 години після укусу кліща.
- навіть якщо кліщ інфікований - це не означає , що ви заразились, і навпаки, якщо результат прийшов негативний -траплялися й такі випадки, коли захворювання все ж розвивалося.
Попри це , МОЗ України таки рекомендує провести дослідження.Тому, щоб відчувати себе впевненіше, ви можете здати кліща у відділення інфекційної лікарні.
При появі висипу, підвищеної температури чи інших підозрілих симптомів - негайно зверніться до лікаря!
Що не можна робити, якщо вкусив кліщ
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!