Вкусив кліщ. Що робити?
Завантаження. Будь ласка, зачекайте...

Вкусив кліщ. Що робити?

67_main.jpg (25.09 Kb)

Укус кліща - іноді саме так завершується для нас перебування на природі. Людей з дитинства застерігають, що кліщі є переносниками багатьох хвороб ( наприклад , кліщового енцефаліту, хвороби Лайма, туляремії) і їх варто остерігатися. Проте, коли така ситуація скалася - паніка буде лишньою.

Що робити якщо вкусив кліщ?

 • Спробуйте вийняти його самотужки.
 • На це у вас є доба , адже з кожною годиною шанс захворіти зростає. Для цього можна придбати у ветеринарній аптеці "кліщосмик" чи будь-який інший альтернативний засіб.

  bez_nazvaniya_1.jpg (3.32 Kb)

  Пристрій потрібно просунути максимально близько до хоботка, розгойдати кліща і вийняти. Це нелегко, адже в його слині містяться особливі клейкі речовини, які міцно скріплюють головку і шкіру.Також це можна зробити за допомогою пінцета.Обов'язково слід перевірити чи не залишилося інших частин тіла шкідника в місці укусу.Якщо так- вийміть стерильною голкою всі залишки.У випадку невдачі - необхідно звернутися в найближчий травмпункт.

 • Помістити кліща в ємність на вологу марлю.
 • Це необхідно для охочих здати паразита в лабораторію.Багато науковців сперечаються, чи варто досліджувати всіх кліщів, що вкусили.І мають на це аргументи, адже :
  1. ймовірність ,що саме той кліщ, який укусив є інфікований становить до 30%.Та , на щастя, якщо це й було так- шанс розвитку інфекції є дуже малий і сягає до 5 %.
  2. на результат дослідження необхідно чекати дуже довго.А профілактичне лікування є ефективним лише в перші 72 години після укусу кліща.
  3. навіть якщо кліщ інфікований - це не означає , що ви заразились, і навпаки, якщо результат прийшов негативний -траплялися й такі випадки, коли захворювання все ж розвивалося.
  . .
  . .

  Попри це , МОЗ України таки рекомендує провести дослідження.Тому, щоб відчувати себе впевненіше, ви можете здати кліща у відділення інфекційної лікарні.

 • Ретельно вимийте руки та обробіть місце укусу антисептиком.
 • Спостерігайте за самопочуттям протягом тижня , міряйте температуру та оглядайте місце укусу кліща не менше 1 місяця.
 • При появі висипу, підвищеної температури чи інших підозрілих симптомів - негайно зверніться до лікаря!

  Що не можна робити, якщо вкусив кліщ

 • Різко висмикувати кліща. Це тільки роздробить його на частинки, виймати буде значно важче.
 • Міфом є те, що треба викручувати його проти годинникової стрілки.Насправді ,немає значення в яку сторону тільце розгойдувати.
 • Змащувати кліща на шкірі олією, вазеліном чи іншими жирними речовинами.Неправда, якщо йому бракуватиме кисню , то він вилізе сам. Така тактика "вичікування"може лише нашкодити , бо ризик потрапяння інфекційної частинки з часом зростає.


 • Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

  ➡ Приват 4149629353047269

  ➡ Monobank: 4441114410047144

  ➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

  Дякуємо!  Не забудьте підписатися на Наш канал: