Гіпотермія або низька температура тіла виникає найчастіше від впливу холоду, вологи або вітру. Найпоширенішими тригерами, які понижують температуру тіла — протяги у вікнах, недостатнє опалення та довготривала робота на вулиці.
Люди самостійно регулюють температуру тіла за допомогою гіпоталамуса — частини мозку, яка вимірює поточну температуру тіла і порівнює її зі стабільною температурою (зазвичай це між 36,1°C і 37,2°C). Тому коли ваша температура опускається нижче стабільної, організм отримує сигнал виробляти більше тепла. Якщо ви не переохолоджені, температура тіла зазвичай залишається стабільною, але шкіра — особливо пальці рук і ніг, а також лоб — може охолоджуватися через втрату тепла від холодного повітря.
Безумовно, що зниження температури тіла до критичного рівня може мати серйозні наслідки для вашого здоров’я. Читайте далі нашу статтю, щоб дізнатися, як підняти температуру тіла.
Чому знижується температура тіла?
Як ми писали вище, що середня температура тіла становить 37°C, але майте на увазі, що стабільна температура може відрізнятися у різних людей. Це не конкретне значення, а діапазон від 36,1°C до 37,2°C, що вважається здоровим.
Зниження температури тіла може бути спричинене не лише холодним середовищем, тому ми рекомендуємо вам звернутися до лікаря, щоб дізнатися основну причину низької температури.
Поради, які допоможуть підняти температуру тіла:
1.Спробуйте фізичні вправи
Рух допомагає нашому тілу посилити кровообіг, щоб почуватися тепліше. Безумовно, що не всі фізичні вправи можуть підвищити температуру, проте ви можете спробувати кілька швидких стрибків (за умови, що там, де ви перебуваєте, немає льоду). Якщо вам потрібно попрацювати на вулиці або просто подихати свіжим повітрям, головне — продовжувати рухатися. А ось, біг на вулиці за екстремальних температур, навпаки, може погіршити вашу координацію та підвищити ризик травм.
2.Заховайте руки у пахви
Першими частинами тіла, які починають німіти від холоду є наші кінцівки. Найтеплішим місцем та умовним центром обігріву нашого тіла є пахви. Заховайте долоні під пахви, саме у такий спосіб ви наближаєте тепло свого тіла до себе і зігріваєте пальці рук.
3. Одягайтеся
Банально, але досить швидкий спосіб підвищити температуру тіла — це одягнутися тепліше. Спробуйте одягнути кілька шарів тканини, щоб утримати тепло тіла ближче до тіла. Не забувайте одягнути шапку та рукавички.
4. Правильно харчуйтеся
Деякі харчові продукти та напої можуть допомогти зігрітися. Найпоширенішими напоями для швидкого зігрівання тіла є гарячий чай або кава. Ба більше, пара від напою зігріває обличчя, а тепла чашка — руки.
Як і будь-який гарячий напій, суп теж добре зігріває під час їжі. Також продукти, багаті на клітковину, довше перетравлюються, що допомагає зберегти тепло. Запечена солодка картопля, патисони чи цвітна капуста зігріють вас і збережуть ситість. Білки перетравлюються повільніше, а жири створюють додатковий шар тепла. Горіхи, авокадо, насіння, оливки, лосось або варені яйця можуть підтримати відчуття ситості, хоча безпосередньо не зігріють.
5. Обійміть когось
Ви можете поділитися теплом тіла з іншою людиною, якщо це не викликає дискомфорту.
6. Прийміть теплу ванну
Тепла ванна швидко підвищує температуру тіла, охоплюючи область грудної клітки. Хоча душ також зігріває, проте ванна ефективніша. Крім того, тепла ванна перед сном може покращити кровообіг і сприяти кращому сну.
7. Переодягніться в сухий, теплий одяг
Якщо ваш одяг став вологим через холодну погоду, замініть його на сухий, щоб уникнути охолодження та застуди в майбутньому.