Як вберегти себе від зараження на манікюрі
Завантаження. Будь ласка, зачекайте...

Як вберегти себе від зараження на манікюрі

manikyur.jpg (104.4 Kb)

Існує велика кількість інформації, про хвороби, які передаються через манікюр, такі як ВІЛ, гепатит В і С, грибкові, кокові, герпес.

Манікюр і ВІЛ

Насправді, ВІЛ передається не так легко, як нам здається, навіть якщо вколотися інфікованою голкою, то ризик заразитися менший 1%. Вірус імунодефіциту людини є нестійкий у навколишньому середовищі, тому через кілька хвилин на повітрі, він перестає бути активним.

Мінікюр та гепатити

Також часто поширена думка, що в манікюрному салоні можна заразитися гепатитом В і С. Набагато легше підхопити гепатит В - для нього не потрібно навіть порізу, досить мікротравми, якої не помітно оком. Вірус гепатиту С зберігає свою активність в навколишньому середовищі від 16 годин до чотирьох діб. Вірус гепатиту В - до трьох місяців. Правильна обробка інструментів для манікюру повинна проводитися так само, як дезінфекція та стерилізація інструментарію, який використовується в медицині. За даними статистики вірогідність заразитися вірусом гепатиту С при порізі інфікованим інтрументом сягає менше 2%, а от вірусом гепатиту В - близько 60%.

Манікюр та грибок

Грибок нігтів (оніхомікоз) - одне з найпоширеніших грибкових захворювань, що вражає нігтьову пластину на руках і ногах і шкіру на стопах і долонях. Для розвитку грибка не потрібен контакт з лімфою або кров'ю, цілком достатньо обробити нігтьову пластину пилочкою, на якій є збудники захворювання. Рекомендуємо вам уникати відвідування салонів з ваннами, вбудованими в крісла, - їх складно промити і продезінфікувати (або майстер зобов'язаний запропонувати вам одноразовий целофановий пакет).

Манікюр та стафілокок

Ще одна слушна порада - не голіть ноги за добу до педикюру. Звучить дивно, але бритва залишає на вашій шкірі крихітні порізи, через які в шкіру можуть проникнути бактерії стафілококу - причина фурункульозу.

Як має проводитися обробка інструментарію

Обробка манікюрних інструментів обов'язково повинна включати в себе:

  • Очищення видимих забруднень (крем, масло, сліди крові) з поверхні інструментів і промивання їх проточною водою.
  • Дезінфекцію за допомогою спеціальних засобів (дезрозчинів).
  • Стерилізацію інструментів з метою повного знищення залишків мікробів (кварцовий стерилізатор, автоклав, сухожарова шафа). Деякі майстри досі використовують ультрафіолетові стерилізатори. Однак вам необхідно пам'ятати, що після обробки ультрафіолетом все одно повинна проводитися стерилізація в одному з перерахованих вище приладів. Адже ультрафіолет не вбиває віруси гепатиту і ВІЛ.
  • Після стерилізації інструменти повинні зберігатися в герметичних лотках або ультрафіолетових стерилізаторах. Майстер повинен діставати їх уже в присутності клієнта.
instrument.jpg (47.16 Kb). . . .

Як уберегти себе від зараження

По-перше, зверніть увагу, наскільки чисто в салоні. Брудну підлогу, плями на дзеркалах і стільницях вже свідчать про недотримання санітарних норм. Огляньте туалет, робоче місце майстра і навіть стійку з журналами - якщо журнали не змінюють роками, на них напевно накопичилося багато бактерій. Зверніть увагу і на зовнішній вигляд майстра - не обов'язково, щоб нігті вам фарбувала ідеальна у всіх сенсах людина, але чистий одяг і охайний вигляд все-таки важливі.

Приїжджайте на 15 хвилин раніше призначеного часу - це допоможе вам побачити, як майстер прибирає робоче місце після клієнта. Зверніть увагу, чи викидає майстер одноразові інструменти після ваших відвідин, - якщо він цього не зробив, не факт що і на вашому сеансі він використовував нову пилку для нігтів.

Ефективний спосіб захисту від інфекцій - приносити своєму майстрові особистий манікюрний набір.



Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!



Не забудьте підписатися на Наш канал: