Як вберегти себе від зараження на манікюрі

Photo of author

By Марина Павелець

manikyur

Існує велика кількість інформації, про хвороби, які передаються через манікюр, такі як ВІЛ, гепатит В і С, грибкові, кокові, герпес.

Манікюр і ВІЛ

Насправді, ВІЛ передається не так легко, як нам здається, навіть якщо вколотися інфікованою голкою, то ризик заразитися менший 1%. Вірус імунодефіциту людини є нестійкий у навколишньому середовищі, тому через кілька хвилин на повітрі, він перестає бути активним.

Мінікюр та гепатити

Також часто поширена думка, що в манікюрному салоні можна заразитися гепатитом В і С. Набагато легше підхопити гепатит В – для нього не потрібно навіть порізу, досить мікротравми, якої не помітно оком. Вірус гепатиту С зберігає свою активність в навколишньому середовищі від 16 годин до чотирьох діб. Вірус гепатиту В – до трьох місяців. Правильна обробка інструментів для манікюру повинна проводитися так само, як дезінфекція та стерилізація інструментарію, який використовується в медицині. За даними статистики вірогідність заразитися вірусом гепатиту С при порізі інфікованим інтрументом сягає менше 2%, а от вірусом гепатиту В – близько 60%.

Манікюр та грибок

Грибок нігтів (оніхомікоз) – одне з найпоширеніших грибкових захворювань, що вражає нігтьову пластину на руках і ногах і шкіру на стопах і долонях. Для розвитку грибка не потрібен контакт з лімфою або кров’ю, цілком достатньо обробити нігтьову пластину пилочкою, на якій є збудники захворювання. Рекомендуємо вам уникати відвідування салонів з ваннами, вбудованими в крісла, – їх складно промити і продезінфікувати (або майстер зобов’язаний запропонувати вам одноразовий целофановий пакет).

Манікюр та стафілокок

Ще одна слушна порада – не голіть ноги за добу до педикюру. Звучить дивно, але бритва залишає на вашій шкірі крихітні порізи, через які в шкіру можуть проникнути бактерії стафілококу – причина фурункульозу.

Як має проводитися обробка інструментарію

Обробка манікюрних інструментів обов’язково повинна включати в себе:

  • Очищення видимих забруднень (крем, масло, сліди крові) з поверхні інструментів і промивання їх проточною водою.
  • Дезінфекцію за допомогою спеціальних засобів (дезрозчинів).
  • Стерилізацію інструментів з метою повного знищення залишків мікробів (кварцовий стерилізатор, автоклав, сухожарова шафа). Деякі майстри досі використовують ультрафіолетові стерилізатори. Однак вам необхідно пам’ятати, що після обробки ультрафіолетом все одно повинна проводитися стерилізація в одному з перерахованих вище приладів. Адже ультрафіолет не вбиває віруси гепатиту і ВІЛ.
  • Після стерилізації інструменти повинні зберігатися в герметичних лотках або ультрафіолетових стерилізаторах. Майстер повинен діставати їх уже в присутності клієнта.
instrument

. . . .

Як уберегти себе від зараження

По-перше, зверніть увагу, наскільки чисто в салоні. Брудну підлогу, плями на дзеркалах і стільницях вже свідчать про недотримання санітарних норм. Огляньте туалет, робоче місце майстра і навіть стійку з журналами – якщо журнали не змінюють роками, на них напевно накопичилося багато бактерій. Зверніть увагу і на зовнішній вигляд майстра – не обов’язково, щоб нігті вам фарбувала ідеальна у всіх сенсах людина, але чистий одяг і охайний вигляд все-таки важливі.

Приїжджайте на 15 хвилин раніше призначеного часу – це допоможе вам побачити, як майстер прибирає робоче місце після клієнта. Зверніть увагу, чи викидає майстер одноразові інструменти після ваших відвідин, – якщо він цього не зробив, не факт що і на вашому сеансі він використовував нову пилку для нігтів.

Ефективний спосіб захисту від інфекцій – приносити своєму майстрові особистий манікюрний набір.