Герпес на губах – лікування та профілактика

Photo of author

By fersht

gerpes

Нерідко у холодну погоду або після гарячки у багатьох людей на губах вискакує міхур із водянистою рідиною — герпес (або „Застуда на губах”). Чому в одних герпес — частий супутник застуди, а в інших його ніколи не буває?

Ознаки герпесу та причини появи

Герпес — це вірусна інфекція, яка легко передається від людини до людини. Вірус може перебувати в організмі здорової людини у пригніченому стані, а в разі стресової ситуації або при зниженому імунітеті активуватися знову.

Коли вірус перебуває в активному стані, він може легко передаватися через спільний посуд, спільне використання косметичних засобів, при поцілунках, а також від матері до дитини.

Герпевірус другого типу (генітальний герпес) передається статевим шляхом.

gerpes_2

Активну фазу герпесу помітно візуально — у цей період губи починають свербіти, боліти, з’являється припухлість, почервоніння. Потім виступають пухирці з водянистою рідиною, може підвищуватись температура (та інші ознаки застудних захворювань). Після засихання міхурця вірус „ховається”. Якщо ж „герпес” пошкодити, може приєднатись бактеріальна інфекція, і на місці пухиря з’являється виразка (а вона заживатиме довше). В середньому прояв герпесу триває 10 днів.

Як лікувати герпес на губах?

Якщо вже людина заразилась вірусом герпесу, він нікуди не зникає, лише може перебувати у пригніченому стані (вважають, що з герпесом стикались близько 80% людей). Вірус не надто небезпечний, та в активному стані він приносить певний дискомфорт.

У таких випадках лікар призначає противірусну терапію. Почати лікування на ранньому етапі дуже важливо — саме в цей період воно найбільш ефективне.

І, як відомо, найкраще лікування — це профілактика. Здоровій людині з міцним імунітетом не страшний герпес.

Крім того, варто завжди користуватись індивідуальними засобами гігієни (зубною щіткою, рушником, гігієнічною помадою для губ, лезом, посудом). Не варто пити з однієї склянки з людиною, у якої видно на губах прояви герпесу. Треба уникати поцілунків при появі міхурів герпесу.

Після нанесення на міхур крему чи мазі, слід обов’язково добре вимити руки.

Слід звернутися до лікаря, якщо герпесних міхурців стає багато, якщо вони поширюються на очі, на руки тощо; при атопічному дерматиті; при вагітності; якщо необхідно приймати ліки, які знижують імунітет тощо.