Усі коли небудь чули , що магнітні бурі негативно впливають на самопочуття людини. Проте мало хто знає чому.
Що таке магнітна буря?
Земля має своє геомагнітне поле. Воно немов окремий невидимий шар , що огортає нашу планету і захищає її від космічної радіації, пилу і тд.
На сонці відбуваються вибухи і спалахи різної сили. Виникає потік заряджених частинок, що через кілька днів долітає до магнітного поля землі і вдаряється об нього, спричинюючи коливання. Ці коливання називаються магнітними бурями. Вони тривають від 3 годин до кількох діб.
Північне сяйво – це “живий” доказ існування магнітних бур.
Барвисте світіння виникає через те, що заряджені частинки вступають в реакцію з атомами атмосфери.
Як впливають магнітні бурі на людину?
Найбільшого удару зазнають люди похилого віку, вагітні, діти і особи з серцево-судинними та іншими хронічними патологіями. Приблизно 70 % інфарктів, гіпертонічних кризів та інсультів відбувається саме в ці періоди.
- Головний біль. Коливання магнітного поля передаються на мозок, який також має своє поле, спричинюючи цей симптом. Варто відзначити, що болить не сам мозок, а його оболонки.
- Втома, розсіяність уваги. Мозок відповідає за адаптацію до навкололишнього середовища. Коли виникає магнітна буря, умови різко змінюються, він починає працювати в посиленому режимі, швидко виснажується.
- Ломота в суглобах, або як в народі кажуть “крутить суглоби”. Це часта скарга літніх людей, або осіб, що перенесли в минулому травми.
- Підвищення тиску , серцебиття. Кров згущується, кисень не доходить до оганів в достатній кількості, від чого вони страждають. Компенсаторно, організм намагається посилити кровообіг в тканинах , підвищивши тиск і частоту серцевих скорочень.
- Зниження настрою, апатія,тривога, безсоння.
- Загострення хронічних хвороб.
Як вберегтися від впливу магнітних бур?
Якщо ви помітили свою чутливість до цього явища або є в групі ризику, пропонуємо вам декілька порад:
- Слідкуйте за прогнозом. В інтернеті є безліч джерел, щодо прогнозування магнітних бур. Краще відкладіть важливі справи на цей час.
- Забезпечтесь ліками заздалегідь: якщо “вашим” симптомом є головний біль – анальгетиками, якщо ви гіпертонік – то атигіпертензивними, коли маєте хронічну ішемічну хворобу серця – розріджуючими і тд відповідно, регулярно вимірюючи тиск.
- Виключіть збуджуючі продукти: напої типу енергетиків, кави, міцного чорного чаю – замініть на зелений, мелісовий, мятний чай. Відмовтесь від надміру жирної, соленої , гострої їжі, якщо ви не хочете опинитися в інфарктному відділенні. Адже в цей період і так підвищується рівень холестерину.
- Абсолютно відмовтеся від алкоголю.
- Парафінові аплікації, компреси можуть забрати біль в суглобах.
- Покращити кровообіг допоможе легка фізична активність ( біг, прогулянка).
- Висипайтеся не менше 8 годин.
- За можливості, організуйте собі релакс-ванну, спа процедури, плавання. Вода чудово розслабляє.