Під час прийому їжі в ранковий час організм повинен отримати необхідні для нього поживні речовини, нестачу яких важко буде відновити протягом усього дня. Помилковим є твердження, що відмовившись від сніданку можна схуднути. Пропускаючи сніданок замість зниження ваги можна отримати протилежний результат: важко не лише схуднути, а й втримати вагу. Повноцінний корисний сніданок знижує можливість переїдання протягом всього дня і особливо ввечері.
Яким повинен бути правильний повноцінний сніданок?
Людям, які в більшості працюють фізично, потрібно вживати продукти, які містять білки, чудовим сніданком такого типу буде англійський сніданок – омлет. Можна додати до нього трішки овочів та скибку зернового хліба, а також чай з молоком і шматок сиру з низьким вмістом жирів. Від такого сніданку ви точно не поправитесь, а організм отримає заряд на весь день.Людям, які в більшості працюють розумово, потрібен легкий сніданок, який допоможе зосередитись на роботі. Чудовим джерелом розумової енергії є сніданок, насичений вуглеводами. Це здебільшого натуральні продукти такі як мед, сухофрукти, мюслі, а також молочні і кисломолочні продукти зниженої жирності. В якості такого легкого сніданку може бути порція вівсяної каші та фрукти. Якщо ви проспали, то виручать мюслі, залиті кефіром чи йогуртом.
Чим корисні сніданки?
Науковцями доведено, що:
- В людей, які систематично пропускають сніданок, обмін речовин відбувається повільніше у 5 разів ніж зазвичай, а в людей, які снідають – в 5 разів швидше.
- Продукти, які містять вуглеводи краще з’їдати до 16 години. Сніданок, багатий на вуглеводи – це не лише засіб боротьби з зайвою вагою. Він також допомагає вирішувати проблеми з кровообігом в людей, які схильні до повноти.
- Повноцінний корисний сніданок, особливо той, який складається з каш, допомагає знизити рівень холостерину в крові. Які відомо, холестерин – це основний фактор ризику серцево-судинних захворювань.
- Ранковий прийом їжі також може врятувати від утворення каменів у жовчному міхурі. Адже будь-яке голодування, відмова від сніданків в тому ж числі, збільшує ризик захворювань жовчного міхура.
Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.
Особливості корисного та здорового сніданку:
- Яким би калорійним не був сніданок, він не відобразиться на фігурі. Тому що від ранку до обіду обмін речовин максимально інтенсивний, бо вся енергія, яка потрапляє разом з сніданком в рганізм, вичерпується протягом усього дня. Та незважаючи на це, краще, щоб сніданок був корисний. Дієтологи рекомендують починати день з їжі, багатої на клітковину, білки і вуглеводи.
- Корисні сніданки мають бути поживними, але не важкими, і різноманітними. Для таких сніданків підійде цільнозерновий хліб, знежирений сир, овочі та фрукти, яйця, куряче м’ясо, кефір та йогурт. З цих всіх продуктів можна приготувати безліч смачних та корисних страв. Наприклад, гарним варіантом для сніданку буде омлет овочами, салат, заправлений сметаною, бутерброди з твердим сиром та курячим м’ясом.
- Добре їсти на сніданок каші, особливо гречану, вівсяну та рисову. Краще, звичайно, їх готувати без цукру на воді або на знежиреному молоці. Також можна їсти мюслі з фруктами чи без них; можна додавати мед, горіхи, соки та молоко (знежирене). А от від копченостей, солодощів, паштетів, випічки з пшеничної муки та інших шкідливий продуктів краще відмовитись.