Нагідки - лікувальні властивостіАкація - лікувальні властивостіСпориш звичайний - лікувальні властивостіВолошка - лікувальні властивостіКалина - лікувальні властивостіКвасоля - лікувальні властивостіБереза - лікувальні властивостіБузок - лікувальні властивостіЗвіробій - лікувальні властивостіПодорожник - лікувальні властивості
Правильне харчування проти сезонної депресії

Один з найбільш важливих компонентів, що створює гарний настрій та допомагає боротися з сезонною депресією - гормон щастя серотонін. Він може синтезуватись в нашому організмі під впливом ультрафіолету. Та коли сонячний день коротшає, починається осіння негода, а більшу частину дня ми проводимо в приміщенні - основним джерелом серотоніну стає їжа.
З їжі ми отримуємо амінокислоту триптофан, який в свою чергу переробляється в серотонін. Він міститься в жирній рибі, горіхах, гарбузовому насінні, сирі Пармезан, кунжуті, сирі чеддер, соняшниковому насінні, свинині, індичці, курятині, яловичині, баранині, яйцях, пшеничному борошні, шоколаді, молоці, білому рисі, вівсянці, картоплі, бананах.
До речі, триптофан не тільки джерело серотоніну, він позбавляє від безсоння й нервового напруження, знижує дратівливість, бореться з депресією, підвищує працездатність. А ще - нормалізує апетит і зменшує відчуття голоду. Сприяє зняттю гіперактивності та нав'язливих станів у дітей, тривожності перед менструацією у жінок, фіброміалгії і синдрому хронічної втоми.
Для синтезу триптофану також потрібні вітаміни групи В, вітаміни С, магній, цинк. Продукти, які містять ці речовини, необхідно включати у щоденний раціон харчування проти депресії. Насамперед це яскраві овочі і фрукти, бобові, коричневий рис, яйця, печінка, м’ясо птиці, злаки й молочні продукти. Цинк є в какао, броколі, грибах, шпинаті, спаржі, цукіні. Продукти харчування, що містять найбільше магнію: шпинат, насіння гарбуза, йогурт або кефір, мигдаль, квасоля, авокадо, сезам, м’ята, кавун, кедрові горішки, бразильський горіх, какао, насіння соняшника, кріп, базилік, броколі, насіння льону, зелена цибуля, лосось, коріандр і козячий сир.
Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму та Цинк у продуктах харчування та його користь.
Ще один гормон щастя - дофамін, який викликає відчуття щастя й ейфорії. Кажуть, що він активно виробляється у стані закоханості. Але якщо ми не можемо щоосені закохуватись, то потрібно звернути увагу на продукти, які сприяють утворенню цієї речовини в організмі. Це полуниці, чорниці, банани, яблука, червоний буряк, яйця, жирна морська риба.
Дотримуючись цих нескладних порад щодо правильного харчування, можливо не лише застерегти себе та позбавитись від депресії, а й покращити самопочуття та збагатити організм вітамінами.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!
Схожі статті
Не забудьте підписатися на Наш канал:
Рекомендуємо
Випадкова стаття
Такий корисний та важливий сніданокНестравна подорож або як може організм реагувати на нові місцевості та зміну часу
Популярні статті
Рукола: користь, шкода та вплив на організмІнтервальне голодування 16 на 8: новий міф чи реальна користьЯк прискорити метаболізм (обмін речовин)Лохина - користь та шкода Кабачок: користь та шкода30 правил схуднення, що працюютьКориця, властивості та протипоказанняМеню на 7 днів, щоб схуднути, 1500 калорій щоденноАвокадо - користь та шкода Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму
Застій жовчі: причини, симптоми та лікування70 причин займатися бігом (на основі наукових досліджень)Вкусив кліщ. Що робити?Порушення сну. Причини, симптоми та профілактика безсонняЯк позбутися прищів?Хвора щитовидна залоза — хвора людинаЯк зробити ранок продуктивнимЧому набрякають ноги влітку та як зняти набрякДихай глибше, живи краще: дихальні техніки для заспокоєння та зниження стресуЯк вигідно та без ризиків придбати ліки онлайн