Діуретики – це сечогінні засоби, які сприяють виведенню зайвої рідини з організму шляхом впливу на функціонування нирок. У тілі здорової людини нирки за допомогою підтримки оптимального рівня секреції чи зворотного всмоктування солей натрію, калію, хлору, фосфатів, кальціюта глюкози регулюють кількість води, що виводить в сечову систему з крові або навпаки, затримується в судинному руслі. У разі розвитку будь-яких захворювань нирок або погіршення припливу крові до них через зміни стану серця або судин чи стану крові, їх робота змінюється, що позначається на кількості рідини у цілому організму. Першими ознаками подібних «несправностей» стають набряки і болі в області їх виникнення. Позбутися від них і запобігти їх повторній появі і можна за допомогою сечогінних засобів.
До сечогінних продуктів належать:
Напої з кофеїном як сечогінні
Чай і кава є одними з кращих натуральних діуретиків. Звичайно, не варто вживати занадто багато кофеїновмісних напоїв, адже це теж позначиться на здоров’ї негативно. Оптимальною нормою стануть 250 мл кави на добу або 5 чашок чаю. Понад 300 мг кофеїну в день вплине на якість сну і здоров’я серцево-судинної системи.
Журавлина як сечогінне
Ягода багата на вітамін В. Сік журавлини є ефективним засобом в боротьбі з набряками. Підтримує ph сечі в нормі і лікує інфекції сечових шляхів у жінок. Є одним з найбільш швидкодіючих природних сечогінних засобів.
Лимон як сечогінне
Лимон і його сік є природним сечогінним засобом. Цитрус допоможе позбутися від набряків, позбавить нирки і жовчний міхур від піску та каміння. Позбавлене зайвої рідини тіло має нижчий кров’яний тиск і загальну вагу.
Ананас як сечогінне
Ананас має м’яку сечогінну дію. Рекомендується використовувати між прийомами їжі для зниження надлишкової кислотності в шлунку. Також бореться з будь-яким типом каменів в нирках, використовується як профілактичний засіб проти катару бронхів і проти ожиріння.
Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.
Імбир як сечогінне
Корінь імбиру допоможе швидко впоратися з затримкою рідини завдяки відмінному сечогінному ефекту. Саме тому він є важливою частиною багатьох очисних програм. Щоб випробувати повну силу сечогінного ефекту імбиру, використовуйте свіжий корінь, а не засушений. Звичайно, порошок теж допомагає, але набагато приємніше пити напої саме зі свіжим імбиром.
Полуниця як сечогінне
Полуниця це сечогінний і глистогінний засіб. Вона корисна при ревматизмі, бронхіті, анемії. Знижує високий артеріальний тиск, виводить сечову кислоту і шкідливий холестерин.
Селера як сечогінне
Цей овоч з великим вмістом води відмінно діє як сечогінний засіб. Можна вживати в їжу стебла, а можна зробити з усього овоча сік, який стане потужним лікувальним засобом. Воно допоможе вивести воду з організму і поліпшить стан нирок.
Кавун як сечогінне
Всі знають про сечогінні властивості цієї ягоди. Додаткова користь кавуна полягає в антиоксидантну ефекті, однак не їжте занадто багато солодкого кавуна, інакше зіткнетеся з підвищенням рівня цукру в крові, що через кілька годин викличе посилення апетиту.
Вівсянка як сечогінне
Більшість природних діуретиків – це напої або ж фрукти і овочі з високим вмістом води. Овес ж навіть в сухому вигляді допоможе вам впоратися з проблемою затримки рідини.
Буряк як сечогінне
Буряк – джерело антиоксидантів, в тому числі і бетаціанінів, які чинять позитивний вплив на хімічний склад крові і містяться всього в декількох продуктах. Корнеплід містить калій і натрій, присутністю яких і пояснюють її сечогінні властивості.
Яблучний оцет як сечогінне
Яблучний оцет – прекрасний сечогінний засіб, дія якого пояснюється наявністю в його складі речовин, що сприяють підтриманню оптимального рівня калію в крові. Фахівці з харчування радять додавати його в свій раціон в якості заправки до салатів, наприклад, в тому випадку, якщо людина вживає велику кількість діуретиків.
Варто пам’ятати, що набряки є наслідком, тому перш ніж самостійно намагатися з ними боротися, слід з лікарем з’ясувати причину їх виникнення. Це може бути і гіпертонія, і проблеми з лімфатичною системою, і навіть порушення роботи серця.