Рожева гімалайська сіль: міфи

Photo of author

By Марина Павелець

gimaika

Що таке рожева гімалайська сіль

Рожева Гімалайська сіль хімічно схожа на кухонну сіль. Він містить до 98 відсотків хлориду натрію. Решта солі складається з мікроелементів, таких як калій, магній та кальцій, які дають солі світло-рожевий відтінок.

Наявність цих мінералів також пояснює, чому гімалайська сіль смак відмінний від звичайної кухонної солі.

Як використовується рожева гімалайська сіль

Цей тип солі використовується таким же чином, як і звичайна куховарська сіль – при приготуванні їжі, до приготування їжі та для збереження їжі.

Блоки рожевої солі використовуються для приготування їжі, як сіль для ванн, а також як лампи з рожевої солі.

Чому тіло потребує солі

Натрій є важливим мікроелементом, виявленим у солі. Тіло потребує сіль для різних функцій. Це допомагає:

  • Скорочувати і розслаблювати м’язи.
  • Підтримувати правильний баланс рідини та запобігає зневодненню.
  • Впливає на роботу нервової та шлунково-кишкової систем.
  • Запобігає зниженню артеріального тиску.

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

Багатий мінеральний склад гімалайської солі

Деякі джерела говорять, що рожева гімалайська сіль містить до 84 різних мікроелементів.

Оскільки він містить до 98 відсотків хлориду натрію, це означає, що лише близько 2 відсотків становлять ці мікроелементи. Враховуючи порівняно обмежені кількості споживаної сіль, а також невелику кількість цих мінералів у ній, навряд чи вони нададуть якісь корисні для здоров’я результати.

Відомо, що лише 15 мінералів відіграють важливу роль у біологічних процесах, а сім інших вважаються , що вони можливо впливають на роботу організму, але це ще не підтверджено. Виходить, що лише близько чверті мінералів у гімалайській рожевій солі є поживними речовинами, які людський організм в змозі використовувати. Інші три чверті не є визнаними поживними речовинами і класифікуються як забруднюючі речовини. Вони не мають відомих переваг для здоров’я, і багато хто з них, як відомо, шкідливі. У список входять безліч отрут, таких як ртуть, миш’як, свинець і талій. Вона включає радіоактивні елементи: радій, уран, полоній, плутоній та багато інших.

У гімалайській солі менша кількість натрію

Більшість солей в раціоні людини надходять з попередньо обробленої та готової їжі.

Багато хто надає перевагу гімалайській солі над кухонною, оскільки вони вважають, що вона містить менше натрію. Проте обидві солі містять практично однакову кількість натрію хлориду.

Вважають, що оскільки рожева сіль часто зустрічається у великих кристалах, в порівнянні з звичайною кухонною сіллю, вона містить менше натрію на одну чайну ложку. Також говорять, що гімалайська сіль є більш солонішою, тому її потрібна менша кількість для досягнення такого ж смаку.

Проте рожева сіль також доступна у гранулах менших розмірах в порівнянні з стандартною кухонною сіль, тому це необхідно враховувати при приготуванні їжі та оцінці споживання натрію.

Допомога у зволоженні організму

Вважається, що додавання рожевої солі до їжі або напоїв допоможе організму досягти оптимального балансу рідини, таким чином запобігаючи зневодненню.

Це правда, що натрій необхідний для підтримання належного рівня рівноваги рідини, хоча це стосується натрію з інших джерел, а не тільки з рожевої гімалайської солі.

Споживання йоду і гімалайська сіль

Йод – це мінерал, який потребує організму для правильної роботи щитовидної залози та метаболізму клітин. Він присутній у рибі, морепродуктах, молочних продуктах та яйцях серед інших продуктів харчування.

Йодована сіль є ще одним поширеним джерелом цього мінералу. Близько 75 відсотків домогосподарок використовують йодовану сіль, яку було ввдено з метою зменшення випадків зоба, що є ознакою дефіциту йоду.

Хоча рожева гімалайська сіль, природно, може містити йод, вона, найімовірніше, містить менше йоду, ніж йодована сіль. Тому тим, хто має дефіцит йоду або ризики дефіциту, можливо, доведеться шукати інші джерела йоду, використовуючи рожеву сіль замість йодованої кухонної солі.

Вживання натрію

Незважаючи на те, що натрій необхідний для життя, занадто багато натрію може мати негативні наслідки для здоров’я, тому важливо стежити за споживанням будь-якого типу солі.

Ті, хто має проблеми з нирками, серцем або печінкою, або люди з дієтою з обмеженням натрію, повинні стежити за споживанням натрію та обмежувати використання всієї солі, включаючи рожеву гімалайську сіль.

Навіть людям, які в цілому мають добре здоров’я, слід стежити за споживанням натрію. У доповіді Центрів з контролю і профілактики захворювань (CDC) за 2016 р. зазначається, що понад 90% дітей та 89% дорослих споживають більше натрію, ніж рекомендовано.