Омега 3 жирні кислоти - користь для організму
Завантаження. Будь ласка, зачекайте...

Омега 3 жирні кислоти - користь для організму

salmon.jpg (80.46 Kb)

Омега-3- група поліненасичених жирних кислот (ПНЖК) , які захищають клітинні мембрани і внутрішні органи людини від руйнування. Без цих сполук неможлива повноцінна робота нервової, імунної та серцево-судинної систем, адекватний синтез тканинних гормонів, простагландинів, правильний метаболізм життєво важливих речовин. Крім того, вони пригнічують запальні процеси, покращують стан суглобів, борються з емоційними розладами, синдромом хронічної втоми.

Ліпіди класу омега-3 відносять до групи есенціальних (незамінних) жирів, оскільки організм людини не синтезує їх самостійно. Тому вони повинні регулярно надходити з продуктами харчування.

Омега 3 і серцево-судинна система

По-перше, Омега 3 здатні знижувати рівень ліпідів в крові, тобто демонструють гіполіпідемічні властивості. Вони регулюють концентрацію факторів запалення в м‘язових клітинах серця (відповідно, мають протизапальну дію), призводять до розширення кровоносних судин. А також мають антиаритмічні властивості. Омега-3 сприяють зниженню в'язкості крові, зменшують ризик утворення тромбів. Омега-3 поліненасичені жирні кислоти незначно знижують артеріальний тиск, нормалізують ліпідний склад крові, зменшують ризик розвитку ішемічної хвороби серця, знижують ризик раптової коронарної смерті, скорочують ризик розвитку гострого інфаркту

ОМЕГА-3 і мозок людини.

Брак жирних кислот Омега-3 може привести до раннього старіння мозку і зниження інтелектуальних здібностей людини.

ОМЕГА-3 і шкіра людини

Омега-3 поліненасичені жирні кислоти гальмують старіння шкіри людини і роблять це кількома способами. Вони мають сильні антиоксидантні властивості, які не дозволяють активним формам кисню пошкоджувати шкіру. Омега-3 жирні кислоти ефективно припиняють хронічне запалення, тим самим не дозволяють колагену руйнуватися і уповільнюють старіння. Омега-3 кислоти борються не тільки з запаленням шкіри, але і внутрішніх органів, суглобів, зв'язок і м'язів. Омега-3 кислоти гальмують ключові механізми старіння шкіри, чутливість до зовнішніх впливів стає приблизно як в молодості.

ОМЕГА-3 і опорно-рухова система людини

Лікарі виділяють 3 основних механізми дії Омега-3 жирних кислот, які сприяють збереженню здоров'я кісток і суглобів.

1-й механізм - це активізація процесів кісткоутворення в юному віці і перешкода розрідженню кісткової тканини з віком, яке призводить до розвитку остеопорозу. Омега-3 кислоти сприяють збереженню еластичності сполучнотканинних елементів суглобів (сухожиль, зв'язок, капсули суглоба), суглобового хряща, покращують властивості внутрішньосуглобової змазки.

2-й механізм - це уповільнення розпаду колагенових волокон суглобового хряща при запальних і дегенеративно-дистрофічних хворобах суглобів.

3-й механізм - це зниження активності запальних реакцій в тканинах суглобів, тобто усунення запалення і болю.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Омега-3 як онкопротектор.

Говорячи про Омега-3 жири, варто згадати про їх вплив на процеси канцерогенезу. Дані статистики і різних досліджень говорять про те, що ейкозаноїди, утворені з Омега-3 жирів, чинятьпригнічуючий ефект на перероджені клітини людини.

Добова потреба в омега-3 кислотах становить 1 - 2 грами, в залежності від статі, віку, стану здоров'я, регіону проживання.

Крім того, потреба в корисних жирах зростає при: депресивних і аутоімунних станах (тиреоїдит, червоний вовчак, хвороба Альцгеймера); в холодну пору року; інтенсивних заняттях спортом; атеросклерозі судин; онкологічних захворюваннях. Симптоми дефіциту омега-3:сухість шкірних покривів, ламкість нігтів, випадання волосся, лупа, тривалі депресії, апатія, алергічні висипання на шкірі, порушення стільця, запори, біль в суглобах, повільне загоєння ран, підвищення артеріального тиску, стомлюваність, слабкість, втрата працездатності, затримка розумового розвитку (у немовлят і дошкільнят), зниження імунітету, часті застуди.

Ознаки надлишку поліненасичених жирних кислот:

1. Тривала діарея;

2. Низький артеріальний тиск;

3. Дисфункції травного тракту;

4. Зниження згортання крові, і як наслідок, крововиливи в суглоби (гемартрози), внутрішні і зовнішні кровотечі.

Протипоказання до прийому речовин

1. Гіперкальцемія;

2. Індивідуальна непереносимість;

3. Гіперфункція щитовидної залози;

4. Туберкульоз (в активній фазі).

Джерела омега 3

Риб'ячий жир сардини, печінка тріски, риб'ячий жир лосося, сардина, сьомга, скумбрія, тунець, лляна олія, листя арахісу (свіжі), насіння льону (свіжі), олія волоського горіха, волоський горіх.

Не забудьте підписатися на Наш канал: