Макаронні вироби

Photo of author

By fersht

Макаронні вироби, макарони, паста — можна називати як завгодно, але любити однаково. Ситна та багата на вуглеводи страва, зроблена із висушеного пшеничного борошна та води. Улюблена страва італійців і не тільки. Макарони є головною складовою різних кухонь світу: європейської, азіатської та вегетаріанської кухні й, звичайно, італійської.

makaroni_1

Три стани, в яких бувають макарони:

  • Сухі: класичні сухі макарони, які можна купити в магазині. Зберігаються від півроку до трьох років.
  • Свіжі: макарони у вигляді не висушеного тіста. Зберігаються кілька днів. В основному варяться відразу після приготування.
  • Повні: вже готові макарони, які заправлені начинкою, соусом, приправами. З’їдаються відразу. Довго не зберігається.

Історія походження макарон

Ходить легенда, що давним-давно в XVI столітті власник таверни, яка була розташована недалеко від Неаполя, готував різні види локшини для своїх відвідувачів.

Одного разу його дочка гралася з тістом, згортаючи його в довгі тонкі трубочки. Побачивши “іграшки”, спритний господар зварив трубочки, полив їх спеціальним томатним соусом і дав нове блюдо гостям. Відвідувачі таверни були в захваті. Це заклад став улюбленим місцем неаполітанців. Господар вклав в будівництво першої в світі фабрики по виробництву незвичайної продукції. Звали цього вдалого підприємця Марко Ароні, а страву, звичайно ж, назвали “макарони”, зіставивши ім’я і прізвище “винахідника”.

makaroni_2

Але легенди легендами, а етимологія сучасного слова “макарони” так і залишається неясною. Деякі вважають, що, можливо, слово походить від грецького makaria, що означає “той, хто дарує щастя”, благословенна (їжа). Інші лінгвісти пов’язують його з архаїчним дієсловом тассаге — “місити”, а треті — з арабським місяцем “мухаррам”, в десятий день якого (Ашура — день скорботи в пам’ять про мученицьку кончину імама Хусейна, сина Алі, онука пророка Мухаммеда) було прийнято є локшину з курятиною.

Є думка, що слово “макарони” отримано з сицилійського діалекту — maccarruni, що перекладається як “оброблене тісто”. Існує досить популярна і не вигадлива байка про те, що слова “макарони” ми зобов’язані якому то безіменному кардиналу, який, побачивши вперше пасту на своєму столі, вигукнув: “Ма caroni!” ( “Як це мило!”) Але, самі розумієте – версія сумнівна.

makaroni_3

Так чи інакше, слово “макарони” настільки міцно увійшло в побут людства, що, де б ви не сказали його, в Італії чи в Туреччині, вас неодмінно зрозуміють.

Де замовити макаронні вироби в Києві?

У Києві дуже багато різних виробників і посередників різних продуктів і макаронних виробів зокрема. Кілька місяців тому запустили онлайн-супермаркет Foodex24 з доставкою по місту та за межі в радіусі 20 км. У них є власний склад, в якому зберігатися величезна кількість різних видів макарон. На ваш вибір надані: спагетті, локшина, вермішель, фігурні вироби. В асортименті є кукурудзяна локшина, пшенична, ячмінна, гречана та цільнозернова. В онлайн-супермаркеті діє жорсткий контроль якості. Тому всі покупці отримують тільки свіжі і якісні продукти. Кур’єри доставляють макарони в офіси, дитячі сади і звичайно ж прямо додому.

makaroni_4

 

Скумбрія: користь та шкода

Мідії: користь та шкода