Риби скумбрії живуть і пересуваються в зграї. Це теплолюбний рід риб, тому скумбрії постійно мігрують у пошуках теплих вод в Мармуровому і Чорному морях, а так само вздовж узбережжя Америки. Основні види скумбрії названі відповідно до місця проживання риби. Існує австралійська, японська, атлантична і африканська скумбрія.
Не дивлячись на великий вміст жирів, а так само на калорійність скумбрії, цю рибу зараховують до дієтичних продуктів. Медицині та дієтології відомі багато корисних властивостей скумбрії, деякі з них унікальні. Наприклад, незамінна користь скумбрії полягає в хімічному складі риби. Полінасичені жирні кислоти Омега-3 у великій кількості містяться в рибі, що і визначає основні корисні властивості скумбрії.
До складу скумбрії так само входять вітаміни групи А, В, С, В, РР, Е, Н і К. Це цілий вітамінний алфавіт. Користь скумбрії просто очевидна, якщо додати до вітамінного складу продукту такі макро- і мікроелементи як залізо, цинк, магній, фосфор, калій, молібден. Ця риба просто джерело вітамінів і корисних речовин, тому її рекомендують вживати в їжу в розумних кількостях.
Калорійність риби скумбрія 191 кКал на 100 г.
Енергетична цінність риби скумбрія (Співвідношення білків, жирів, вуглеводів – БЖВ):
- Білки: 18 г (~ 72 ккал) .
- Жири: 13.2 г (~ 119 кКал).
- Вуглеводи: 0 г (~ 0 кКал) .
Вітаміни, що містяться в скумбрії:
- Вітамін PP (PP) 8.6 мг.
- Вітамін А (РЕ) 10 мкг.
- Вітамін В12 (B12) 12 мкг.
- Вітамін С (C) 1.2 мг.
- Вітамін Д (D) 16.1 мкг .
- Вітамін Е (Е) 1.6 мг .
- Вітамін К (K) 5 мкг .
- Вітамін PP (PP) 11.6 мг.
Мінеральні речовини, шо містяться в скумбрії:
- Залізо (Fe) 1.7 мг.
- Цинк (Zn) 0.7 мг.
- Йод (I) 45 мкг.
- Мідь (Cu) 210 мг.
- Фтор (F) 1400 мкг.
- Фосфор (P) 280 мг.
- Калій (K) 280 мг.
- Натрій (Na) 100 мг.
- Магній (Mg) 50 мг.
- Кальцій (Ca) 40 мг.
Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.
Корисні властивості скумбрії
- Для здоров’я людини користь скумбрії полягає в великій кількості мінеральних речовин і вітамінів. Завдяки вітаміну B12 в нашому організмі відбувається синтез ДНК. Також вітамін B12 бере участь в метаболізмі жирів і насиченні клітин організму киснем.
- Вплив на розвиток і зміцнення кісткової системи чинить вітамін D.
- Фунціонуваня ферментів забезпечується наявністю фосфору, який необхідний для нормальної роботи клітин.
- Омега-3, ненасичені жирні кислоти, є відмінним антиоксидантом. Нейтралізують вільні радикали, стабілізують в крові вміст холестерину, позитивно впливають на захисні функції організму, налагоджують обмін речовин, а також знижують ймовірність виникнення онкологічних захворювань. Є хорошою профілактикою атеросклерозу.
- Рекомендується скумбрія вагітним і годуючим жінкам і, звичайно ж, зростаючому юному поколінню. М’ясо скумбрії дуже корисно для спинного і головного мозку, зубів, волосся, нашої шкіри, для слизових оболонок.
- Вживання скумбрії чудово позначається в лікуванні хвороб серця і судин, допомагає нарощувати хрящову тканину, а також забезпечує постачання клітин і хрящів киснем. Це властивість знаходить застосування в лікуванні опорно-рухового апарату і суглобів.
- При цукровому діабеті також рекомендується вживання цієї чудової риби. Вона регулює в крові вміст цукру і нормалізує жировий обмін. Також підвищує гемоглобін і покращує роботу шлунково-кишкового тракту, зміцнює нервову систему.
Шкідливий вплив скумбрії
Шкідливі властивості скумбрії проявляються в індивідуальної несумісності і виникненні різних алергічних реакцій. До подібних результатів призводить надмірне вживання риби.
Краще купувати рибу свіжу, а от скумбрія в солоному або копченому вигляді, цілком може позначитися негативно на вашому дорогоцінному здоров’ї. Особливо у людей із захворюваннями нирок, печінки і шлунково-кишкового тракту.
Скумбрія здатна накопичувати ртуть, тому краще відмовити собі у вживанні скумбрії особливо великих розмірів.