Чорниця – це не лише смачна, а й дуже корисна ягода. Чорниця містить безліч корисних елементів, які просто необхідні для організму. Завдяки корисним властивостям, її використовують у народній медицині для профілактики та лікування багатьох недуг.
Вітаміни, які містять ягоди чорниці
Чорниця – джерело корисних речовин та вітамінів. До складу ягід чорниці входять необхідні для організму речовини, такі як: молочна, лимонна, щавлева, янтарна та яблучна кислоти. Чорниця містить макро – та мікроелементи: марганець, калій, залізо, фосфор, сірка, мідь, цинк; вітаміни А, С, РР, вітаміни групи В; ефірні олії, спирти та дубильні речовини. Залізо, яке містить ягода, має здатність повністю засвоюватись в організмі.
Вплив ягід чорниці на організм
Чорниця містить велику кількість антиоксидантів. Вживання цієї ягоди допоможе зберегти на довго добру пам’ять та гострий зір, зміцнить серцево-судинну систему, захистить від інфекційних захворювань, допоможе позбутись зайвих кілограмів. Чорниця володіє протизапальними, протигниючими, сечогінними та жовчогінними властивостями.
Чорниця містить найкорисніший антиоксидант – антоцианін – його в чорницях більше ніж в інших рослинах. Також до складу чорниці входить речовина, яка має назву глікозид миртилін, який діє як інсулін, завдяки якому чорниця знижує рівень цукру в крові і відновлює функції підшлункової залози. Каротиноїди, які теж містяться в чудо-ягоді, покращують зорову функцію, відновлюють клітини сітківки, покращують очний кровообіг та нічний зір. Людям, котрі багато читають чи працюють за комп’ютером, рекомендують вживати ягоди чорниці щодня.
Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.
Ягода, завдяки своїм протимікробним та протизапальним функціям, полегшує хворобливий стан при застудах, запальних процесах верхніх дихальних шляхів та головному болю.
Одна з найбільш корисних властивостей чорниці – її вплив на травну систему. Вживання ягід нормалізує процес травлення. ЇЇ рекомендують їсти при печії та гастритах зі зниженою кислотністю. Велика кількість антиоксидантів сповільнює процес старіння організму, рятує від серцево-судинних захворювань, в тому числі інфаркт міокарда та тромбози. Антикоагулянти, які містяться в чорниці, не дають крові згортатися. Бактерицидні властивості чорниці допоможуть вилікувати запалення нирок та сечових шляхів.
Протипоказання для вживання чорниці
Протипоказань для вживання чорниці дуже мало. Це, перш за все, індивідуальна непереносимість. Людям, які хворіють на недуги підшлункової залози чи жовчевивідних шляхів, перед тим, як вживати ягоди чорниці, повинні порадитись з лікарем.