Рафінована і нерафінована олія. Яку, як і за яких умов споживати?

Photo of author

By Марина Павелець

oliya-koryst

Усі люди в повсякденному житті мають справу з таким продуктом харчування як олія. Кожного разу, як ми приходимо в супермаркет перед нами постає широкий асортимент вибору рослинних олій. Саме тоді постає питання: « Яку обрати?».

Сьогодні детально розглянемо всі переваги та недоліки рафінованих та нерафінованих олій.

Чим олії відрізняються між собою?

Якщо сказати коротко, то різниця між рафінованою і нерафінованою олією полягає в тому ступені очищення, через який вони пройшли. Рафінована олія проходить декілька ступенів очищення, на відміну від нерафінованої.

Яка цінність рафінованої та нерафінованої олій для організму?

Нерафінова олія багата на вітаміни А, D, Е і К, які підвищують опірність організму, оздоровлюють серце та судини, зміцнюють м’язи і кістки. Збагачені натуральні олії й поліненасиченими жирними кислотами (омега-3, омега-6 та омега-9), які позитивно впливають на роботу шлунково-кишкового тракту і володіють протисклеротичними властивостями (перешкоджають відкладенню “поганого” холестерину на стінках судин).

Рафінована олія містить мінімальну кількість корисних речовин. В процесі виробництва її піддають глибокому і ретельному очищенню.

oliya-rafinovana

Властивості при приготуванні

Рафіновану олію використовують у стравах, в яких неповинно бути сторонніх ароматів та смаку. Також вона застосовується при обжарюванні продуктів, адже вона витримує вищі температури і не димиться.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Нерафінована олія насичена густим пряним запахом та смаком, тому її застосовують для заправки різноманітних салатів.


Отже, не варто порівнювати між собою рафіновану та нерафіновану олію, адже у них є свої переваги та недоліки. Рафіновану олію, з корисними для організму речовинами, необхідно використовувати для заправки салатів. В свою чергу рафінована олія – ідеальний варіант для обжарювання.