ТОП-10 незвично забарвлених овочів і фруктів

Photo of author

By nata

9313_golovna

Часто ми судимо про характеристики овочів-фруктів на основі сталих з дитинства уявлень і за асортиментом магазинів. Ну звичайно, морква – помаранчева, кавун – червоний, картопля – жовтувато-біла, огірок – зелений. А баклажани взагалі в просторіччі називають «синенькими». Але навіть звичайні овочі бувають дуже вигадливих забарвлень.

3830_morkva

1. Морква, яка в наших широтах звично оранжевого кольору, зовсім не так поширена в Азії, де частіше зустрічаються жовті коренеплоди. А між тим, існують сорти білої, бурої і навіть фіолетовї моркви.

zhovtii_buryak

2. Буряк, який ми любимо і цінуємо не тільки за смак, але і за колір, який він надає традиційним стравам, виявляється, буває і жовтой (золотий). За смаком він мало чим відрізняється від звичайнго, зате не мажеться і завдяки цій властивості його залюбки використовують в кулінарії.

zhovtii_kavun

3. Кавуни, виявляється, теж не завжди зелені зовні і червоні всередині. Є варіанти, наприклад, зелені кавуни з жовтою м’якоттю і жовті з червоною.

Що стосується смаку, то зазвичай жовті всередині кавуни (поширені в Південно-Східній Азії), трохи менш солодкі, ніж звичайні, зате в них менше кісточок.

1923_fioletova_ta_pomarancheva_kapusta

4. Уважні люди напевно давно помітили в магазинах незвичайну цвітну капусту. Вона буває фіолетовою і блідо-помаранчевою, яка, до речі, набагато багатша каротином, ніж її бліда родичка.

bili_ogirki

5. Виявляється, пісенька про зеленого коника, який був «зовсім як огірочок», відноситься не до всіх огірків. Є сорт зовсім не зелених, а білих огірків.

9647_bili_baklazhani

6. Ну і синенькі баклажани теж не завжди такі вже «синенькі». Бувають екземпляри строкатого забарвлення, а трапляються й зовсім альбіноси.

bila_kukurudza

7. А ще разом з огірками і баклажанами моді на аристократичну блідість піддалася кукурудза, завжди така життєрадісно-жовта! Кажуть, у неї і м’якоть аристократично солодка і ніжна.

kavunovii_redis

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

8. У гонитві за модою деякі готові вивернутися навиворіт. Так і зробив кавуновий редис, який зовні став білим. Але нутрощі видають його справжню яскраво-рожеву сутність.

chorni_pomidori

9. Помідори, назва яких в перекладі означає «золоте яблуко», яке відображає їх яскравий колір, бувають зовсім не такими золотими. Крім червоних, жовтих, бурих і рожевих помідорів, з якими ми найчастіше зустрічаємося, існують і чорні плоди. Їх забарвлення буває більш чи менш інтенсивним, але трапляються справжні готичні екземпляри.

sinya_kartoplya

10. Але найоригінальнішою в нашому списку виявилася така начебто звичайна картопля. Поки всі блідли і біліли, вона вступила як справжній неформал. . І посиніла!

Синю і фіолетову картоплю використовують японці, любителі незвичайних колірних поєднань в їжі. Синя картопля зберігає свій колір і при варінні, що дає великий простір для фантазії.