Квасоля – лікувальні властивості

Photo of author

By fersht

kvasolya_1

Квасоля звичайна (Phaseolus vulgaris L. ) –однорічна городня культура , яка використовується як для харчування, так і для лікування. Належить до родини бобових. Походить з Південної Америки, в Європу завезена й XVI столітті.

Раніше люди у повсякденному харчуванні часто використовували квасолю. Наше покоління недооцінює цю рослину, можливо через брак часу. Адже деякі сорти квасолі потребують довгого приготування. Вважається, що правильне харчування – це одночасно і профілактика і лікування. То тут квасоля має особливе значення. Не дарма ж наші предки вважали, що борщ без квасолі – це все одно, що ложка без ручки. Можливо , вони знали, що квасоля має всі основні речовини, необхідні для повноцінного харчування. Її білок за складом близький до тваринних білків, а за якістю прирівнюється до дієтичних курячих яєць.

У квасолі є всі необхідні амінокислоти, каротин та вітаміни С, В1, В2, В6, РР, Е. Також вона містить багато мінеральних сполук. Серед них калій, фосфор, цинк, залізо, мідь. За вмістом цинку і міді займає першість серед багатьох овочів. Ось чому вона – цінний дієтичний продукт.

Як заготовляти та зберігати квасолю

У народній медицині використовують стручки квасолі. Після вилущування насіння досушують їх у теплих приміщеннях.

Хімічний склад

У стручках бобів квасолі виявлено амінокислоти : лейцин, аргінін, тирозин, триптофан, а також аспарагін, холін, бетаїн, лецитин, лимонну кислоту, декстрин, глобулін та інші сполуки.

Застосування квасолі в лікувальних цілях

Використовують як протизапальний і сечогінний засіб.

Напар лушпиння бобів квасолі приймають при ревматизмі і як сечогінне при набряках, що виникли при ниркових чи серцевих захворюваннях. В суміші з листям чорниці лікують підшлункову залозу, в суміші з стовпчиками кукурудзи – запалення нирок та сечових каналів.

Чай з лушпиння корисний при каменях і піску в нирках, атеросклерозі, ревматизмі, подагрі, жировому переродженню печінки. Лушпиння квасолі – допоміжний компонент у зборах рослин для лікування цукрового діабету, панкреатиту, кровоносних судин. Споживайте регулярно квасолю! І вам не прийдеться нею лікуватися.