Квасоля - лікувальні властивості

Квасоля звичайна (Phaseolus vulgaris L. ) –однорічна городня культура , яка використовується як для харчування, так і для лікування. Належить до родини бобових. Походить з Південної Америки, в Європу завезена й XVI столітті.
Раніше люди у повсякденному харчуванні часто використовували квасолю.
У квасолі є всі необхідні амінокислоти, каротин та вітаміни С, В1, В2, В6, РР, Е. Також вона містить багато мінеральних сполук. Серед них калій, фосфор, цинк, залізо, мідь. За вмістом цинку і міді займає першість серед багатьох овочів. Ось чому вона - цінний дієтичний продукт.
Як заготовляти та зберігати квасолю
У народній медицині використовують стручки квасолі. Після вилущування насіння досушують їх у теплих приміщеннях.
Хімічний склад
У стручках бобів квасолі виявлено амінокислоти : лейцин, аргінін, тирозин, триптофан, а також аспарагін, холін, бетаїн, лецитин, лимонну кислоту, декстрин, глобулін та інші сполуки.
Застосування квасолі в лікувальних цілях
Використовують як протизапальний і сечогінний засіб.
Напар лушпиння бобів квасолі приймають при ревматизмі і як сечогінне при набряках, що виникли при ниркових чи серцевих захворюваннях. В суміші з листям чорниці лікують підшлункову залозу, в суміші з стовпчиками кукурудзи – запалення нирок та сечових каналів.
Чай з лушпиння корисний при каменях і піску в нирках, атеросклерозі, ревматизмі, подагрі, жировому переродженню печінки. Лушпиння квасолі – допоміжний компонент у зборах рослин для лікування цукрового діабету, панкреатиту, кровоносних судин. Споживайте регулярно квасолю! І вам не прийдеться нею лікуватися.