Харчування дітей ранньою весною – набираємось вітамінів

Photo of author

By nata

diti

Весна – період авітамінозу – це відома всім істина. Як же спланувати весняне харчування дітей, щоб вберегти їх від недостатку вітамінів та від так званої «весняної втоми»?

Адже неважко помітити, що саме з початком весни у багатьох дітей стає тривожним сон, з’являються апатія, млявість, дратівливість, образливість, плаксивість; вони часто вередують, хворіють на ГРЗ, у них змінюється апетит – то знижується, то підвищується; в школі постійно повторюються порушення дисципліни.

Саме в цей період року спостерігається десинхронізація біоритмів органів і систем, змінюється рівновага в імунному захисті, з’являється особливо висока потреба в фізіологічно активних речовинах: вітамінах, мікроелементах, антиоксидантах. Фахівцями встановлено, що навесні в крові школярів дефіцит вітаміну С визначається в 40-90% випадків, вітаміну Е – у третини, вітаміну А – більш ніж у чверті обстежених. Тому батькам в першу чергу потрібно звернути увагу на здорове збалансоване харчування дітей.

Як же бути батькам, які помітили у дітей ознаки весняної втоми?

0675_progulyanki_son

Насамперед необхідно налагодити повноцінний сон дитини: 6-7-річні діти повинні спати не менше дванадцяти годин, 8-9-річні – десять-одинадцять, 10-12-річні – десять, 13-15-річні – не менше дев’яти з половиною годин.

Дітям необхідно щодня (принаймні 1-2 години) перебування на свіжому повітрі.

Рекомендується в цей час року обмежити перегляд телевізійних передач і роботу на комп’ютері.

Харчування дітей має бути багатим як білками (м’ясо або риба повинні входити в меню щодня), так і вітамінами.

8538_shipshina

Дуже корисні фруктові соки, сухофрукти (їх заливають окропом, настоюють, але не варять), банани. Цілющу дію робить зелений чай.

Як джерело вітамінів і непоганий імуностимулятор, незамінний настій з плодів шипшини. Для більшої користі його можна підсолодити натуральним медом. А мед, як відомо, джерело вітамінів, біологічно активних речовин і мікроелементів.

Поповнити запаси вітаміну С нам допоможуть цитрусові, ківі. Але такі екзотичні продукти можуть викликати алергію. Вводьте в дитячий раціон квашену капусту (не магазинну з консервантами, а свою, квашену на підвіконні), чорну смородину, що за кількістю аскорбінової кислоти, чи то пак вітаміну С, лідирують в порівнянні з цитрусовими.

8967_zelen

При плануванні весняного харчування дітей дуже важливо не забувати про свіжу зелень. Слід щодня вживати звичні і не звичні для нас зелені культури: листовий салат, петрушку, кріп, кінзу, крес-салат, зелену цибулю, а також квашену капусту. До речі, зовсім не складно вирощувати зелену цибулю та крес-салат вдома на підвіконні.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Млявість і блідість дитини можна пояснити зниженим гемоглобіном внаслідок нестачі заліза. Гранати, свіжі яблука, морква в цьому вам допоможуть. До речі, гризти морквину просто так не так корисно, як заправлену, у вигляді салату. В моркві міститься провітамін А, який засвоюється тільки тоді, коли морква заправлена сметаною або будь-яким іншим соусом, що містить жир(майонез не бажаний).

На пам’ять благодійно впливають салати зі свіжої капусти. Якщо дитина працює закомп’ютером, їй необхідні продукти, що містять бета-каротин: морква, помідори, червоний перець.

Для поповнення вітамінів групи В обов’язкове вживання молочних продуктів, яєць та риби, особливо морської.

zamorozheni

Діти повинні отримувати щодня 150-200 г овочів, фруктів і ягід – 150-200 г. Хоча б частково овочі та фрукти треба давати в сирому вигляді.

Непогано для здорового харчування дітей використовувати заморожені фрукти та овочі, тільки пам’ятайте при цьому, як правильно їх готувати: обмити їх проточною холодною водою і, не розморожуючи, опустити в киплячу воду (води повинно бути небагато), так втрата вітамінів буде мінімальною.

З обережністю вводьте ранні овочі і фрукти, тому що вони дуже часто бувають напхані біостимуляторами росту і нітратами. Користі від них ніякої, а проблем зі шлунком буде предостатньо.

Рожеві щічки, прилив сил і поліпшення настрою дитини – найкращий доказ вашої боротьби з авітамінозом і зниженням імунітету. З таким настроєм гайда зустрічати весну!