Святкування Нового року з нетерпінням чекають як діти, так і дорослі. У деяких родинах звикли до довготривалих застіль з величезною кількістю страв на будь-який смак, але таке навантаження на шлунок часто призводить до небажаних наслідків. Пропонуємо розібратися, яких правил варто дотримуватися, щоб зустріти свята з легкістю та користю для здоров’я.
Новий рік з дітьми: що варто знати під час планування меню?
Підбираючи інгредієнти до святкового столу, слід скласти корисне дитяче меню. Пам’ятайте, що вживання будь-якої важкої їжі перед сном може призвести до розладів травлення та проблем з кишківником, жовчним міхуром і шлунком.
Як правильно підібрати страви для малюка на Новий рік
- Під час планування дитячого меню варто враховувати вік, стан здоров’я та смаки маленького члена родини. Не варто готувати понад 3–4 страви: інколи достатньо одного виду салату, легкої закуски та десерту.
- Малюк обов’язково забажає скуштувати яскраву та барвисту їжу. Проявіть фантазію: доповніть новорічний декор вашої оселі, прикрасивши кожну святкову страву.
- Щоб уникнути можливих алергічних проявів, класичні компоненти салатів і гарячого варто змінювати на корисніші інгредієнти. У цьому разі малюк зможе без ризику для здоров’я куштувати страви з «дорослого» столу.
- Риба має бути нежирних сортів: надайте перевагу судаку або сибасу. Червону рибу краще подавати до столу в запеченому вигляді та невеликими порціями: до 80–100 г.
- Щоб уникнути подразнень слизової оболонки шлунка, не використовуйте гострі спеції. Надайте перевагу кропу, петрушці, зеленій цибулі, материнці, базиліку чи розмарину: вони підкреслюють основний смак страви без неприємних наслідків для дитини.
- Фрі-меню не підходить для святкового дитячого столу: замініть смажену картоплю відвареною чи запеченою у фользі.
Якщо святкування Нового року проходить у колі знайомих, не варто пропонувати дитині посмакувати стравами з незнайомих для неї продуктів: це може призвести до алергічних реакцій, і свято буде зіпсовано. Заздалегідь приготуйте страви з улюблених продуктів малюка, а замість солодощів запропонуйте знайомі фрукти або сирну запіканку.
Як уникнути переїдання: поради від дієтологів
Щоб уникнути печії, важкості у шлунку та інших неприємних наслідків переїдання під час новорічного застілля, дієтологи радять дотримуватися певних правил:
- Організуйте цікаву розважальну програму: це допоможе відірватися від застілля, а жваві рухи прискорять процес травлення. Наприклад: прикрашаємо ялинку разом із гостями. Чудові іграшки на ялинку Shi Shi сподобаються як дітям, так і дорослим..
- Заздалегідь складіть збалансований дієтичний раціон і намагайтеся його дотримуватися.
- Не забувайте про їжу впродовж дня 31 грудня та не садіться за стіл на пустий шлунок: своєчасне втамування голоду унеможливить вірогідність переїдання.
- Помірне вживання сухого червоного вина допоможе прискорити обмінні процеси та нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту. Міцні та газовані напої — не найкращий вибір: келиха шампанського під час бою курантів буде цілком достатньо.
- Щоб не зіпсувати свято, відмовтеся від страв з екзотичними інгредієнтами та продуктами, що можуть спровокувати алергічні реакції. Вживайте більше свіжих фруктів і овочів: рослинні волокна наповнюють організм необхідними вітамінами та мікроелементами, а клітковина сприяє правильній роботі кишківника.
Новий рік — атмосферне свято, коли всі загадують бажання та записують плани на майбутнє. Не перетворюйте його на «свято шлунка»: подбайте про здоров’я своїх близьких уже зараз і складіть безпечне меню для кожного члена родини.