Спортивна дієта для чоловіків. Загальні принципи

Photo of author

By nata

sportivna_dieta_dlya_cholovikiv

Якщо у жінок найпоширенішою причиною звернення до дієт є бажання схуднути, то представники сильної статі частіше чекають від дієт зовсім іншого – їм потрібно набрати вагу. Причому мова йде не про жири, а про м’язову масу. Вирішити це завдання допомагає спортивна дієта для чоловіків.

Кращий спосіб стати власником атлетичної фігури – тренування. Однак одного спорту для досягнення красивого м’язового рельєфу нерідко буває недостатньо, особливо це стосується чоловіків худорлявої статури.

Дієта для набору ваги для чоловіків в поєднанні з силовими тренуваннями – ось що точно вирішить проблему.

Складаються такі програми харчування з урахуванням індивідуальних особливостей організму, фізичних даних, стану здоров’я. Але при цьому будь-яка спортивна дієта для чоловіків базується на кількох загальних принципах.

Так, основою спортивної дієти повинні бути білки, адже саме за їх рахунок відбувається нарощування м’язової маси. Бажано не захоплюватися різними білковими напоями, а віддавати перевагу натуральному білку: нежирному м’ясу, рибі і морепродуктам, молочним продуктам, горіхам, яйцям, грибам, бобовим.

Дієта для набору ваги для чоловіків ніколи не обходиться і без вуглеводів – вони є другою важливою складовою раціону. У раціон включаються не тільки складні вуглеводи, а й легкозасвоювані. Джерела складних або «повільних» вуглеводів: хліб грубого помелу, різноманітні каші, фрукти і овочі. До легкозасвоюваних, «швидких» вуглеводів належать цукор, мед, різноманітна випічка.

Пийте якомога більше чистої води, можна мінеральної, але краще без газу. Денна чоловіча норма – від 2 до 2,5 л.

Коли складається спортивна дієта для чоловіків, обов’язково враховується той факт, що для нарощування м’язів чоловічому організму необхідна достатня кількість тестостерону в крові. Тому для максимальної ефективності дієти для набору м’язової маси в раціон включаються продукти, які стимулюють вироблення чоловічого гормону.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Приблизне меню дієти для набору ваги (на 1 день)

сніданок:

Тарілка молочної каші (вівсяної або пшоняної), бутерброд з сиром і маслом, чашка чаю / кави (можна з молоком).

2-й сніданок:

Ананасово-молочний смузі і жменя горіхів.

обід:

200-грамовий шматок м’яса, гарнір з макаронів або 3-4 запечених картоплин, овочевий салат з оливковою олією.

підвечірок:

Салат з фруктів з жирним йогуртом, або стакан молока і печиво.

вечеря:

Омлет з чотирьох яєць з сиром і помідорами, чашка чаю.

На закінчення корисна порада. Дієта для набору ваги для чоловіків буде особливо ефективною, якщо за годину до занять спортом поповнювати енергетичні запаси організму, випиваючи склянку натурального фруктового соку або з’їдаючи жменю сухофруктів.