Отруєння алкоголем. Домедична допомога
Завантаження. Будь ласка, зачекайте...

Отруєння алкоголем. Домедична допомога

otruennya_alkogolem_persha_dopomoga.png (473. Kb)

Від отруєння алкголем, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку в світі помирає близько 2,5 млн осіб. Статистика говорить, що це одне із найпоришеніших причин отруєннь ( 60% із всіх смертельних випадків ).

Отруєння алкогольними напоями виникає через токсичну дію етанолу ( спирту ) і/або його сурогатами.

Концентрація етанолу в крові 5-6 г/л або більше 4 промілле вважається смертельною. Проте потрібно зважити, що " небезпечна доза " залежить також від маси тіла людини, віку, здатності організму до виведення токсичних речовин, індивідуальної чутливісті , прийому ліків. Тобто все відносно.

Чи помічали ви, що жінки п'яніють швидше і сильніше?kiss . Це явище має логічне пояснення. Спирт розчеплюється за допомогою спеціального ферменту - алкогольдегідрогенази. Чим її більше, тим швидше етанол розпадається і виводиться з організму. Алкогольдегідрогеназа активно діє в печінці і шлунку. Так зумовлено природою, що в жінок її значно менше, тому і п'яніють вони швидше і довше залишаються в цьому зміненому стані. biggrin

Сурогати алкоголю – це речовини, які використовуються замість алкогольних напоїв для досягнення стану сп'яніння у недобросовісних виробників. Вони не призначені для вживанння всередину і є надзвичайно токсичними, розщеплюються набагато повільніше , довго перебувають в крові і тим самим руйнуючи органи і мозок.

Цікаво, що організмом розщеплюється близько 90% етанолу, а 10 % виводиться в незміненому стані. Етанол токсичний для органів, особливого удару завдає ниркам, які його намагаються вивести з сечею. Тобто, скільки б ви не випили- 10% від цієї кількості все ж таки буде руйнувати ваші нирочки. confused

Як розпізнати отруєння алкоголем?thinking

Зазвичай , це не складає труднощів. Про це скажуть самі оточуючі- людина напередодні вживала алкоголь чи вже була п'яна, або ж ви побачите пусті пляшки поруч. Якщо постраждалий в свідомості,то його стан психіки змінений, він дезорієнтований, скаржиться на біль, мова невиразна, в повітрі відчувається характерний запах спирту. Порушення дихання, серцебиття, судоми, зниження або відсутність рефлексів, різний розмір зіниць, відсутність реакції на больові подразники вказують на алкогольну кому.

Перша допомога при отруєнні алкоголем

 • Якщо постраждалий в стані свідомості:
 1. Викликати швидку(103).
 2. Покласти хворого на бік.
 3. unnamed_2.jpg (16.55 Kb)
 4. Надати доступ свіжого повітря.
 5. Промити шлунок (змусити випити не менше 500 мл води, після чого викликати рефлекс блювання- натиснути пальцями на корінь язика).
 6. Дати проносне, багато питва.

 • Якщо постраждалий без свідомості:
 1. Перевірити наявність пульсу і дихання:
 2. 1)якщо немає, приступити до непрямого масажу серця та штучного дихання.

  2)якщо є:

 3. Покласти на бік.
 4. Надати доступ свіжого повітря, розстебнути одяг.
 5. Підвести до носа ватку, змочену нашатирним спиртом.
 6. Якщо немає реакції - сильно розтерти вуха, намагатися привести до тями.
 7. Покласти на голову холодний компрес, лід.
 8. Чекати на приїзд швидкої.


Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Не забудьте підписатися на Наш канал: