Відвари цілющих рослин — це перша доглядальна косметика наших предків. Їх використовували для лікування шкіри, для гарного вигляду та в надії «позмагатися» зі старістю. І от після численних наукових експериментів у лабораторіях і моди на синтетичні компоненти, зелені рослини знову в тренді. Маски, тоніки, креми та сироватки з рослинними екстрактами заполонили полиці магазинів та надовго поселились у ванних кімнатах. У чому ж феномен найпопулярніших зелених рослин і як вони допомагають стати красивими й здоровими, пояснить ця стаття.
Зелений чай
Виявляється, зелений чай корисний не лише як напій, а і як компонент у косметиці. Він є одним з найпотужніших антиоксидантів, тому захищає клітини від руйнування через вплив вільних радикалів і вберігає молодість шкіри. Завдяки високому вмісту кофеїну чайні листки бадьорять і знімають ознаки втоми з обличчя.
Особливістю цієї рослини є вміст унікальних поліфенолів. Ці хімічні сполуки мають дивовижні властивості та здатні поліпшити стан пошкодженої, проблемної і чутливої шкіри. Вони зупиняють запальні процеси, знезаражують та стимулюють регенерацію, щоб пришвидшити загоєння ран. Завдяки цьому зелений чай є популярним компонентом для підліткової та жирної шкіри з акне. Він допомагає налагодити виділення себуму та зменшує кількість висипів, а за тривалого використання поліпшує відтінок обличчя.
Щоб сповна відчути силу екстракту зеленого чаю, слід вибрати на EVA.UA висококонцентровану тканинну маску з есенцією. Також цей компонент можна побачити в складі очищувальних гелів і тоніків для проблемної шкіри з почервоніннями й акне.
Центела азійська
Ця рослина дарує найбільшу користь людям з чутливою шкірою. Вона має виражені заспокійливі властивості, тому є справжнім порятунком для подразненої шкіри, що болісно реагує на будь-які зовнішні подразники. Завдяки багатому хімічному складу центела зупиняє запальний процес, регулює обмін речовин і запускає регенерацію в місцях дрібних ран і постакне.
Засоби з високою концентрацією екстракту цієї рослини чудово знімають почервоніння та стимулюють відновлення захисного бар’єра. Саме тому їх призначають для захисту шкіри після хімічних пілінгів і косметологічних лазерних процедур.
Як і більшість рослин, азійська центела є сильним антиоксидантом. Вона поліпшує синтез колагену й еластину, захищає клітини від вільних радикалів і в такий спосіб подовжує молодість.
Найчастіше екстракт центели можна побачити в корейській косметиці. Вона може бути основою сироватки, що миттєво заспокоює шкіру та вирівнює її тон, а також доповнювати формулу тоніка чи крему.
Алое вера
Одна з найвідоміших рослин у косметиці. Алое вера належить до сімейства кактусових, тому має дивовижну здатність утримувати велику кількість вологи. Саме зволожувальними властивостями цей компонент є корисним для будь-якого типу шкіри. Він насичує шкіру вологою і допомагає утримати її всередині для правильного функціонування клітин.
Завдяки інтенсивному зволоженню алое вера також допомагає відновити здоров’я шкіри, оскільки пришвидшує загоєння ран, опіків і дрібних тріщин. У його складі є висока концентрація вітамінів С, Е і групи B, що стимулюють регенерацію тканин.
Особливістю цієї рослини є схожість її хімічного складу зі складовими елементами шкіри. Це означає, що сік і екстракт алое добре сприймаються навіть дуже чутливою та схильною до алергій шкірою. Обидва компоненти швидко поглинаються та дарують миттєвий ефект.
Алое має водянисту текстуру, тому здебільшого його можна побачити у складі заспокійливих сироваток, зволожувальних гелів і охолоджувальних масок для обличчя.
Бамбук
Бамбук — це ще одна корисна зелена рослина, яку відкрили фахівці з Азії. Вона поєднує 92% води з важливими мікроелементами, тому дарує легкість і живлення водночас. Екстракт бамбуку відновлює гідробаланс шкіри будь-якого типу, робить її м’якою і шовковистою на дотик.
Найбільш цінним складником цієї рослини є кремній. Його частинки зміцнюють текстуру шкіри, укріплюють судини та стінки клітин, завдяки чому підвищується пружність шкіри, а контури обличчя злегка підтягуються. Бамбук є корисним для зрілої шкіри, оскільки поступово розгладжує мікрорельєф та підтягує контури обличчя. Найбільш ефективним він є у вигляді очищувальної пінки та тканинної маски.
Крім екстракту, у складі косметики можна побачити порошок бамбуку. Його частинки чудово виводять токсини, освітлюють розширені пори та делікатно очищують шкіру. Завдяки цьому обличчя отримує свіжий і відпочилий вигляд зі світлим відтінком. Щоб оцінити цю властивість, варто спробувати пінку чи гель для вмивання з бамбуком.
Зелені рослини — це унікальний дар природи, що здатен ефективно поліпшити стан та зовнішній вигляд шкіри. Достатньо лише знайти вдалі компоненти й доповнити ними щоденний догляд.