Правильне харчування під час магнітних бур

Photo of author

By samoylovych

Як вберегти себе під час магнітних бур та покращити своє самопочуття? Перше і найголовніше – правильне харчування, про що і поговоримо!

magnitni_buri_i_harchuvannya

Цієї осені, метеорологи прогнозують декілька спалахів сонячної активності, а якщо простіше, то нас спіткають магнітні бурі. У метеочутливих людей виникають проблеми зі здоров’ям, погіршується самопочуття, болить голова аж до нудоти, ниють суглоби, виникають мігрені, безсоння, депресії, перепади тиску, псується настрій і з’являється безпричинна втома. Як допомогти своєму організму в цьому випадку? Виявляється, частково нейтралізувати негативний вплив Сонця можна за допомогою організації правильного харчування і не варто ковтати жменями таблетки.

Загальні поради

Як уберегтися від сонячної активності? Намагайтеся більше відпочивати. Кращі ліки – тривалий (не менше 7,5 год) і безперервний сон.Важливо засинати і прокидатися приблизно в один і той же час.

Привести в норму підвищений артеріальний тиск допоможуть трав’яні чаї з м’ятою, валеріаною, мелісою або глодом. Знижений – настій лимонника, женьшеню, свіжозаварений зелений чай.

Приймайте контрастний душ вранці і ввечері. Не забувайте, що різниця температур збільшується поступово. Ранкову процедуру закінчуйте прохолодною водою, вечірню – теплою.

Ефективні хвойні ванни, тривалістю 15 хвилин при комфортній температурі води.

Організація правильного харчування під час магнітних бур

   

Під час магнітних бур в клітинах організму утворюється надлишок вільних радикалів – уламків органічних молекул, які пошкоджують клітинні оболонки. Через це поживні речовини в клітини надходять з перебоями, гірше засвоюються вуглеводи. В організмі є і природні захисники – це антиоксиданти, речовини, які очищають організм від пошкоджених молекул. Антиоксидантну активність мають вітаміни С, Е, А і продукти, що їх містять (фрукти, овочі, рослинні олії). Пропишіть собі антиоксидантну дієту в несприятливі дні, і Ви з легкістю адаптуєтесь до зміни погоди.

Під час магнітної бурі, для Вашого організму будуть корисні страви з рослинними білками (квасоля, горох, рисова, гречана і вівсяна каші). Допомагає як свіжа так і квашена капуста, вона легко засвоюється і не перевантажує печінку, містить масу корисних речовин. У дні магнітних коливань в їжу приймайте каші, варені, тушковані страви, уникайте борошняної їжі.

Метеочутливим людям добре допомагають печені яблука, родзинки, курага. Незамінні в такі дні банани, в яких присутній калій і біологічно активні речовини, які зменшують дію адреналіну на психіку. Обов’язково треба їсти житній хліб, в ньому велика кількість вітамінів групи В. Для підтримки серцево-судинної системи введіть в раціон більше овочів, фруктів, які містять калій, магній, йод, мідь.

Взагалі, на пару днів забудьте про сковорідки! Сонце зараз саме по собі – величезна сковорідка. Краще варіть, запікайте, використовуйте аерогриль або пароварку. У ці дні корисно приготувати легкий суп. Можна з м’ясом індички, телятини, курки. А можна – на овочевому бульйоні. Другі страви нехай теж будуть нежирними. Це різні каші – на воді або знежиреному молоці. Рибні страви з відвареної або приготовленої на пару риби.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Запам’ятайте! Все смажене, копчене, жирне і гостре в ці дні виключіть з харчування. Також не варто зловживати гострими та досить запашними спеціями.

Головне правило – не слід переїдати! Не обтяжуйте роботу організму переповненим шлунком. Переїдання в дні магнітних бур може стати пусковим фактором розвитку серцевого нападу.

Під час магнітних бур можна влаштовувати собі молочно-рослинні і рибні дієти, а також яблучно-морквяні розвантажувальні дні. Також дуже корисним в такі дні буде настій ромашки за 30 хвилин до їжі. Також полегшить стан чай з м’ятою. І взагалі, пийте фруктові відвари, компоти, морси та трав’яні чаї.

Постарайтеся в ці дні не пити міцної кави або чаю. Можна заварити собі кріп: 1 столову ложку суцвіть кропу потрібно настояти в 1,5 склянки окропу і випити протягом дня. Відвар з липового цвіту – також вельми ефективний засіб від головного болю: 1 столову ложку квіток липи прокип’ятіть у склянці води протягом 10 хвилин. Відвар рекомендується пити на ніч. Те ж саме зробіть з листям і квітками малини. А ще головного болю можна позбутися за допомогою розмарину. Найкращий спосіб його використання – розмариновий чай. Залийте одну чайну ложку сухого листя розмарину склянкою окропу, накрийте, дайте настоятися 10 хвилин, процідіть і пийте.

Всі ці поради допоможуть знизити рівень холестерину в крові, нормалізувати її згортання, попередити інсульт та інфаркт, ризик яких підвищений при нестійкій погоді і геомагнітних бурях. Бережіть себе та будьте здорові!