Лікарняні каси в Києві стануть другим “Еліта-центр”?

Photo of author

By admin

fin_piramida

Муніципальна лікарняна каса не дає ніяких гарантій надання послуг, тоді як київська влада просить вносити в них гроші заздалегідь. Про це заявив депутат Київради від БЮТ, заступник голови комісії міськради з питань охорони здоров’я і соціального зашихисту Володимир Кобелев.

“Лікарняні каси можуть стати другим “Еліта-центр” – громадяни фактично фінансують створення каси, розраховуючи отримати можливість користуватися через декілька місяців невизначеними точно послугами на невизначених точно умовах. Крім того немає гарантій, що програма взагалі працюватиме. Причин закриття (не відкриття) кас надалі можна придумати множину, а ось гроші платникам навряд чи повернуть”, – заявив В. Кобелев, якого для ЛІГА процитували в прес-службі фракції.За словами депутата Київради, влада спочатку повинна була відкрити “експериментальну” лікарняну касу в Дарницькому районі ще в жовтні 2010 року, але не зробила цього, тому кияни так і не отримали ніяких публічних пояснень гарантій її роботи.

В. Кобелев також відмітив, що результатам роботи першої каси мали бути обнародувані чіткі суми внесків і список надання послуг.

“Спочатку треба було протестувати касу, адже не можна бути упевненим в її дієвості в Києві, посилаючись на досвід Комсомольска. Сьогодні програма вводиться по усьому місту без випробування. Киянам не дали чітку систему роботи каси, зате поставлені обмеження, чим киянин може захворіти і що покриє лікарняна каса, тоді як раніше називали абсолютно інші умови. Чим керується влада, встановлюючи такі правила, і чи не вирішить змінити їх по ходу справи, – не відомо”, – пояснив депутат.

За його словами, в нинішніх умовах укласти договір члена Муніципальної лікарняної каси і лікуватися через каси киянин зможе через три місяці після оплати членських внесків. При цьому раніше з киянином спочатку повинні були укласти договір і тільки після цього брати перший внесок. Також існував фінансовий ліміт користування медпослугами, а тепер встановлено обмеження на лікування певних хвороб.

“Коли укладається будь-який договір, прописати усі його нюанси не можливо. Тому споживач послуги має бути захищений законом, який має вищу силу над договором. Послуга лікарняної каси не регламентується законом, тому в спірних ситуаціях кияни залишаються незахищеними”, – відмітив В. Кобелев.