За 2010 рік страховики врегулювали по добровільному медичному страхуванню (ДМС) близько 1,3 млн. страхових випадків на загальну суму близько 650 млн. грн. Такі дані наводить заступник голови ради Ліги страхових організацій України (ЛСОУ) Олександр Залетов.
За підрахунками ЛСОУ, виплати по медичному страхуванню виросли в 2010 році в порівнянні з 2009 роком на 18%. В той же час премії збільшилися на третину.
“У 2010 році об’єми страхових платежів ДМС порівняно з попереднім роком виросли більш ніж на 30% і склали близько 850 млн. грн.”., – повідомив Олександр Залетов.
За його словами, минулого року виросли не лише об’єми премій, але і розмір страхових резервів по ДМС.
“За станом на 1 січня 2011 року страховики сформували резерви по ДМС в розмірі близько 280 млн. грн., що на 34% більше ніж за станом на 1 січня 2010 року”, – розповів експерт.
Незважаючи на ріст страхових платежів, багато страховиків вважають добровільне медичне страхування збитковим видом бізнесу і мають намір міняти підходи до формування тарифів по ДМС.
“Ми вважаємо, що ціна такого полісу для здорових і хворих клієнтів не має бути однаковою. Інакше хтось повинен компенсувати страховикові цю соціальну пільгу”, – говорить голова правління страхової компанії “Інго Україна” Ігор Гордієнко.
За його словами, більшість гравців ринку ДМС минулий рік закінчили зі збитками. Причиною цьому являється висока “медична” інфляція, відсутність стандартів лікування і справедливого ціноутворення.
Такої ж думки дотримується і Олександр Залетов : “ДМС розвивається в Україні в дуже непростих умовах: страхові платежі не включені в собівартість послуг суб’єктів господарювання, а оплачуються за рахунок чистого прибутку підприємства. Що, у свою чергу, не сприяє розвитку корпоративного страхування ДМС і не відповідає інтересам майже 1,1 млн. вже застрахованих громадян”, – стверджує страховик.