З 6 січня в Києві запрацювала перша лікарняна каса, засновниками якої стали міська влада і медики. У банку “Київська Русь” відкритий рахунок, на який усі охочі стати членами лікарняної каси, – спрощеного варіанту страхової медицини – можуть робити внески. Правда, почати користуватися послугами каси кияни зможуть тільки через три місяці після першого внеску: по ідеї організаторів, тільки після трьох оплат щомісячних зборів медичні послуги стають безкоштовними.
Муніципальна лікарняна каса – це добродійна організація, яка повинна допомагати людям з невисокими прибутками оплачувати медичні послуги. Такий принцип схожий на роботу страхової компанії і полягає в тому, що члени каси на певний рахунок у банку перераховують щомісячний внесок. За ці засоби члени лікарняних кас можуть отримати медикаменти або пройти лікування в державних лікарнях і поліклініках.
Щоб стати членом каси в Києві, потрібно заплатити 10 гривен внеску і сплатити членство на три місяці вперед – по тридцять гривен за кожен. Потім, через три місяці, якщо людина потрапляє в стаціонар, за гроші з лікарняної каси він безкоштовно проходить діагностику – аналізи і рентген, лікується і отримує усі необхідні ліки. Але не дивлячись на те, що максимальний об’єм виплат кас не вказаний, список хвороб, які покриває лікарняна каса, все-таки обмежений.