Медичне страхування і далі непопулярне

Photo of author

By admin

Страхування здоров’я в Україні залишається непривабливим ні для страхових компаній, ні для людей.

Про це «Коментарям» заявив директор Асоціації страховиків України Леонід Хорін. За його словами, українці відмовляються страхувати здоров’я, навіть після того як ожеледь на вулицях в кілька разів збільшила ризик зламати одну з кінцівок і на довгі місяці втратити працездатність.

За даними асоціації, добровільне страхування від нещасних випадків складає лише 7% від загального обсягу зібраних страховиками грошей. «Це дуже мало і здоров’я більшості українців не застраховане», – зазначив експерт.

Згідно зі статистичними даними, наведеними Хоріним, за рік страхові компанії зібрали близько 22,5 млрд. гривень. У цій сумі добровільне особисте страхування склало 2 млрд. 329 млн., у тому числі: 1 млрд. 88 млн. – медичне страхування та – 561 млн. – страхування від нещасних випадків.

Що стосується виплат громадянам страхових компенсацій, то за статтею добровільного особистого страхування за рік вони склали 928 млн. При цьому Хорін зазначив, що спостерігається тенденція зменшення суми виплат страховок. Зокрема, в 2011 році було виплачено на 20% менше, ніж у попередньому.

«За 20 років існування Української страхового ринку страхові компанії, прагнучи одержати все і відразу, досягли такого рівня недовіри, що громадяни вважають, що страхування – це чи не додатковий податок і страхуються тільки в тих ситуаціях, коли їх змушують», – пояснив експерт .

«Люди просто не вірять, що отримають гроші, а якщо й отримають, то з такими труднощами, що просто не хочуть витрачати свій час і здоров’я, нерви на те, щоб зв’язуватися зі страховими компаніями», – додав він.

«З іншого боку, недовіра до страхових компаній пов’язане з відсутністю ефективного контролю з боку держави за діяльністю таких компаній. Жодного разу державна наглядова організація не була помічена в тому, щоб по якійсь скарзі, (а їх надходить близько 5 тисяч на рік) вона виступила в суді на стороні клієнта, в той час як вона має право це зробити », – заявив Хорін , додавши, що навіть один такий випадок змусив би страховиків серйозно задуматися.

Також експерт зазначив, що в разі отримання травми на вулиці залишається можливість «звернутися до винуватця цієї ситуації – міськадміністрації, але в наших умовах це тільки теоретична можливість». «Це вкрай рідкісні ситуації, адже люди чудово розуміють перспективи таких скарг. Спробуй доведи, що це вина конкретної комунальної служби .. »- зазначив Хорін.

Як повідомляли «Коментарі», в останні дні в Україні погіршилися погодні умови. Після потепління настало різке похолодання, що призвело до заледеніння вулиць та тротуарів. Це призвело до того, що тільки в Києві число людей, травмованих через падінь на вулицях, зросла в чотири рази.