Очищення організму: необхідність чи модний тренд

Photo of author

By nata

ochiszennya_organizmu

Багато прихильників здорового харчування застосовують очищувальні дієти, які, як вони впевнені, здатні очистити їх організм від токсинів і інших «шкідливостей». Що ж собою представляють такі дієти? Як правило, це обмеження свого раціону на тимчасовий період якимось видами їжі і прийом спеціальних лікувальних напоїв, у тому числі, різних трав’яних зборів, які здатні вивести з організму те, що йому не потрібно.

Багато людей, що проходять такі програми детоксикації відзначають, що вони значно краще і легше почуваються, а багато хто навіть втрачає вагу. Але найчастіше причиною цього служить зменшення кількості води в організмі, яке спостерігається в даний період часу. А ефект від цього, ймовірно, буде дуже не довгим. Це не означає, що всі очищувальні дієти приносять шкоду нашому організму. Але, наприклад, застосовувати їх з метою схуднення є, як правило, помилкою.

Але якщо вищезгадані дієти можна назвати порівняно нешкідливими процедурами, то такі речі, як вживання проносних засобів, клізми, проходження колонотерапії і гідроколонотерапії такими можуть вже не бути. Справа в тому, що, таким чином, ви маєте всі шанси замість того, щоб, як ви бажаєте, очистити організм, порушити природну мікрофлору кишечника, і спричинити цим, замість користі, численні проблеми зі здоров’ям, і набути велику кількість хвороб. Так що такі не консервативні методи очищення організму, варто застосовувати лише за приписом кваліфікованого фахівця, який пояснить для чого це вам потрібно, а ні в якому разі не вирішувати цього самостійно, і не робити цього за компанію з кимось.

Найкращі способи для очищення, і головне не «засмічення» організму, насправді, досить прості. У першу чергу, стежте за раціоном вашого харчування. Так, бажано включити в нього побільше сезонних фруктів і овочів, в яких міститься багато корисних вітамінів і антиоксидантів, таких необхідних для здоров’я організму і гарного самопочуття.

Обов’язково включайте в свій раціон білкові продукти. Нехай основними джерелами білка стануть нежирні сорти м’яса, горіхи і соя. І, звичайно ж, пийте в день не менше півтора літра чистої води. Якраз вода є одним з найкращих помічників в боротьбі з інтоксикацією організму.

Детальніше про очищення організму читайте у наших статтях П’ять кроків до очищення організму, Очищення організму відваром вівса, Топ-6 напоїв для схуднення та очищення організму, Зелені смузі для очищення організму.