Корисні властивості броколі

Photo of author

By Ілона

За вмістом протеїну, що легко засвоюється, броколі перевершила спаржу, шпинат та знаходиться на рівні з зеленим горошком. До того ж, при однаковому вмісті білка порівняно з рисом, у броколі вдвічі менше калорій. Броколі містить велику кількість «каротину», аскорбінову та фолієву кислоти, вітаміни групи В, РР, Е, магній, цинк, селен, фосфор, солі кальцію, калію та натрію.

korist_brokoli

9 цінних та корисних властивостей броколі:

  1. Активний помічник у боротьбі з раком. Речовини, які містить броколі, завдяки своїм протизапальним, антиоксидантним та антиканцерогенним властивостям, мають здатність розщеплювати ланцюжок «хронічний запальний процес – окислювальний стрес – токсикація – рак». Як показали дослідження, користь броколі неоціненна в профілактиці раку прямої кишки, простати, шийки матки, молочних залоз, сечового міхура та яєчників .
  2. Містить омега 3 жирні кислоти у вигляді альфа-ліноленової кислоти, яка необхідна для профілактики атеросклерозу, захворювань серцево-судинної системи та інших .
  3. Цінне джерело кемпферолу, активної речовини, яка зміцнює судини, допомагає виводити токсини, володіє антиалергічним, зміцнюючим та тонізуючим ефектами .
  4. Висока концентрація вітаміну С та каротиноїдів лютеїну, зеаксантину та бета-каротину дають чудовий антиоксидантний ефект, захищаючи наші клітини від атак вільних радикалів та сповільнюючи старіння організму .
  5. Завдяки клітковині броколі приносить користь нашій травній системі: їжа швидше проходить через кишківник і при цьому має правильну «консистенцію» .
  6. Маючи у своєму складі харчові волокна, броколі захищає слизову від хелікобактерій, виразки шлунку та дванадцятипалої кишки, гастриту та інших захворювань .
  7. Володіючи корисними властивостями цвітної капусти, броколі успішно налагоджує холестериновий обмін в нашому організмі. «Зайві» жирні кислоти та жир разом з волокнами виводяться природнім шляхом. В цьому плані корисно вживати броколі, приготовану на пару .
  8. Каротиноїди, що містяться і у цвітній капусті, і у броколі, корисні для наших очей. Перш за все, вони захищають наші органи зору від катаракти.
  9. Оскільки броколі багата вітаміном К, вона допомагає налагоджувати метаболізм вітаміну D, особливо під час його надходжень з харчовими домішками. Як відомо, налагодивши «прихід» вітаміну D в організм, можна протистояти зайвій вазі.
  10. Користь броколі визначається не лише за допомогою її цілющих властивостей. Крім того, вона смачна і може знайти місце на нашому столі не тільки в якості гарніра до м’ясних страв, а й як самостійна страва з ніжним смаком.

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

Також актуальною є Середземноморська дієта: 10 кроків

Шкода броколі

Що стосується шкоди броколі, слід зазначити, що лікарі нічого про це не говорять. А все тому, що у броколі немає шкідливих властивостей та побічних ефектів. В даному випадку можна говорити лише про особисту непереносимість організму.