Жимолость – кущ, який має соковиті, ароматні, смачні та корисні ягоди. Існує безліч видів жимолості, але корисними властивостями володіє лише їстівна жимолость.
Вітамінний склад жимолості
Жимолость – дуже корисна рослина. Народна медицина протягом декількох століть використовує її для лікування багатьох недуг. До складу плодів жимолості входять вітаміни групи В, С, Р, А, фруктоза, глюкоза, органічні кислоти і багато інших корисних речовин.Вітаміну С в жимолості міститься не менше ніж в лимоні чи полуниці, а за кількістю мінералів жимолость поза конкуренцією. Ягоди цієї рослини містять калій та алюміній, велику кількість фосфору, магнію, кальцію, а також йод, мідь та марганець.
Цікавим є той факт, що на вітамінний склад жимолості впливає місце та територія, на якому росте кущ. Якщо жимолость виросла на території з сухим та жарким кліматом, то зменшиться її кислотність, зете збільшиться вміст цукру та дубильних властивостей, від чого ягоди стануть більш гіркими. Прохолодний та вологий клімат підвищить кислотність та кількість вітаміну С.
Властивості жимолості та вплив на організм
Свіжі ягоди жимолості добре втамовують відчуття спраги, тонізують та освіжають. Корисна жимолость при захворюваннях серцево-судинної системи, малокрів’ї, гіпертонії та атеросклерозі. Свіжі ягоди можна використовувати як засіб для зміцнення імунітету. Жимолость добре впливає на роботу печінки та жовчного міхура.
Жимолость знижує кров’яний тиск і полегшує, викликаний ним, головний біль. Ягоди жимолості корисно їсти при частих носових кровотечах.
Корисні властивості жимолость не втрачає навіть після термічної обробки завдяки великому вмісту пектинів, дубильних речовин та органічних кислот. Щоденне вживання жимолості збільшує секрецію шлункових соків, зміцнює стінки кровоносних судин та виводить з організму солі тяжких металів.
Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.
Великий вміст вітамінів дозволяє використовувати жимолость для відновлення організму після хворіб. В одній чашці свіжих чи заморожених ягід міститься денна норма заліза та вітамінів групи В. Жимолость активно використовують для лікування гастриту, виразок шлунку та дванадцятипалої кишки. Ягоди володіють протизапальними та сечогінними властивостями. Відвар з плодів синьої жимолості рекомендують вживати для покращення пам’яті.
Жимолость містить також антоциани, які разом з пектинами виступають в якості антиоксидантів: продовжують життя клітинам і зупиняють їхнє перетворення у злоякісні. Ягоди та сік жимолості добре впливають на зір (знижують навантаження на кровоносні судини очей і не дозволяють розвиватись глаукомі).
Протипоказання та шкода жимолості
Жимолость не має ніяких протипоказань, однак надмірне вживання може викликати побічні ефекти: висипання на шкірі, м’язові спазми, розлад шлунку у дітей.
. .
. .