Розмарин. Користь та шкода

Користь розмарину для організму людини
Розмарин - це рослина, яка може похвалитися вмістом таких компонентів як камфора, барнеол і цинеол. Саме з цієї причини розмарин досить часто застосовують як антисептичний засіб.Розмарин є хорошим джерелом заліза, кальцію та вітаміну B-6.
Розмарин - чудовий протиспазматичний засіб. Завдяки цій властивості він допомагає при спазмах шлунково-кишкового тракту і жовчних проток, сечовивідних шляхів, периферичних судин. Показаний розмарин людям з порушеннями мозкового кровообігу.
Шкода і протипоказання при вживанні розмарину
Невелика шкода розмарину полягає в його сечогінній дії. Саме тому його не рекомендується вживати людям з хворими нирками.Розмарин категорично не можна вживати в період вагітності. Маленьким дітям також не бажано пробувати розмарин. Серед протипоказань - епілепсія, підвищена чутливість шкіри, алергія на дану рослину і гіпертонія. У людей, схильних до різкого підвищення тиску, можуть навіть початися судоми.
Як вже говорилося вище, розмарин підвищує кров'яний тиск. Отже, якщо ви гіпертонік вживання розмарину має бути зведено до мінімуму.

Розмарин – найкраща приправа до м’яса.
У кулінарії використовують як свіжі, так і висушені листочки. Але важливо не переборщити з цієї спецією в стравах. Вона володіє дуже вираженим смаком і запахом. Розмарин - приправа, застосування якої здатне заглушити смак інших інгредієнтів. Зате ця властивість робить розмарин незамінним в стравах з баранини, м'яса кролика, а також різноманітної дичини. Він відіб'є специфічний присмак такого м'яса і додасть нотку благородного смаку. Як варіант, киньте кілька гілочок розмарину в мангал на вугілля, і шашлик або барбекю набудуть приємного аромату.Взагалі, розмарин - приправа, яка ідеально підходить до будь-яких видів м'яса і птиці. Що цікаво, він добре переносить теплову обробку, тому сміливо додавайте його на початку процесу приготування. Наприклад, можна смачно запекти птицю, якщо попередньо обернути її гілочками розмарину. Вважається навіть, що приправа здатна зменшити утворення канцерогенів.
Читайте також "Рукола: користь, шкода та вплив на організм" та
"Користь листя салату для схуднення і травлення".
Доречний розмарин при приготуванні розсолів і маринадів для консервування овочів та грибів, можна додати трохи приправи в квашену капусту. Будь-яка страва з грибів тільки виграє від додавання розмарину. Хороший він і як додаток до тушкованих овочів - кабачків, картоплі, баклажанів, томатів, квасолі, капусти, в тому числі цвітної, і так далі.
Використовують його в салатах, соусах, супах і навіть випічці. Розмарин чудово поєднується з іншими спеціями, входить в букет прованських трав. Виняток - лавровий лист. В одній страві з розмарином він не доречний. При цьому приправи цілком взаємозамінні.
Італійці традиційно додають цю спецію в піцу, фокаччу і соуси.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!
Схожі статті
Не забудьте підписатися на Наш канал:
Рекомендуємо
Випадкова стаття
Популярні статті
Насіння чіа - користь чи шкода?Хурма: користь чи шкода30 правил схуднення, що працюютьАвокадо - користь та шкода Помело: користь та шкодаГранат: користь та шкодаФейхоа..., що це таке?Цинк у продуктах харчування та його користьКальцій і вітамін Д – не коротко, але про головнеКористь апельсинів
Нагідки - лікувальні властивостіАкація - лікувальні властивостіСпориш звичайний - лікувальні властивостіКалина - лікувальні властивостіКвасоля - лікувальні властивостіВолошка - лікувальні властивостіБузок - лікувальні властивостіБереза - лікувальні властивостіЗвіробій - лікувальні властивостіПодорожник - лікувальні властивості