Перепелині яйця: користь та шкода

Photo of author

By Марина Павелець

perepilka

Перепелине яйце вважается дієтичним продуктом, необхідним в раціоні для нормального розвитку дитячого організму, для відновлення в післяопераційний період і при різних захворюваннях. Яйце має досить тонку світлу шкарлупу з характерними темними плямами. Вага одного перепелиного яйця від 10 до 12 г.

Як правильно вживати перепелині яйця

Вживайте перепелині яйця в сирому, вареному й жареному вигляді. Їхня добова норма залежить від віку людини. Так дітям від 1 до 3 років щоденна кількість перепелиних яєць складає 1-2 шт., від 3 до 10 років – 3 шт., від 10 до 18 – 4 шт., від 18 до 50 років – від 5-6 шт., старше 50 років – 4-5 шт.

Енергетична цінність перепелиних яєць

Перепелині яйця мають мало калорій. Порція з п’яти яєць містить всього 71 калорію – 4 відсотки щоденного споживання калорій у стандартній дієті на 2000 калорій і приблизно така ж, як і одне велике куряче яйце. Кожна порція яєць перепілки забезпечує 6 грамів білка для підтримки здоров’я шкіри та волосся. Перепелині яйця також містять 5 грамів жиру, у тому числі 1,6 грамів насиченого жиру на порцію.

Холін і вітамін А

Додавання яєць перепілки до вашої дієти збільшує споживання вітаміну А, а також холіну. Ваше тіло потребує холін, який допомагає підтримувати цілісність клітинних мембран та функції нервової системи. Вітамін А також покращує зір та підвищує імунітет. Кожна порція перепелиних яєць містить 119 міліграм холіну та 244 міжнародних одиниць вітаміну А. Це забезпечує 22 % добової норми холіну та 8% – вітаміну А для чоловіків, за даними Інституту медицини, а також 28 %і 10 % рекомендованих щоденних прийомів холіну та вітаміну А для жінок, відповідно.

Залізо і селен

Яйця перепілки також служать прекрасними джерелами деяких важливих мінералів. Вони багаті на селен і містять ще більше заліза, ніж курячі яйця. Кожна порція яєць перепілки забезпечує 1,6 міліграма заліза – 20 і 9 відсотків рекомендованих добових доз для чоловіків і жінок відповідно, а також містить 26 відсотків рекомендованого добового споживання селену. Велике куряче яйце, навпаки, містить всього 0,9 міліграма заліза.

Перепелие яйце також містить безліч інших поживних речовин, у тому числі вітаміни (А, В1, В2, РР), мікро- та макроелементи (фосфор, калій, кобальт, мідь, кальцій), незамінні амінокислоти (треонін, тирозин, гліцин, лізоцин, і гістидин).

Також актуальною є Середземноморська дієта: 10 кроків

. .

. .

Властивості перепелиних яєць

Одна з головних переваг перепелиних яєць – це відсутність будь-яких протипоказань їх вживання. Вони не викликають алергічних реакцій навіть у дітей.

Перепелині яйця використовуються при лікуванні таких захворювань, як гастрит , панкреатит, порушення обміну речовин та травлення, пневмонія, бронхіт, астма, туберкульоз, перепади артеріального тиску, анемія, серцеві захворювання, захворювання органів зору.

Наявність перепелиних яєць у раціоні дитини сприяє кращому її розумовому розвитку, поліпшенню пам’яті, концентрації, зміцненню нервової та імунної систем.

Вагітним жінкам цей продукт рекомендують використовувати для профілактики розвитку патологій вагітності, укріплення зубної тканини, а також для підтримання імунітету.

Крім всього, речовини, що містяться в яйцях, сприяють зв’язуванню та виведенню радіонуклідів. Особливо це важливо для людей, роботи яких пов’язані з підвищеним ризиком радіаційного опромінення, людям, що проходять хіміотерапію у боротьбі з раком, і тим, хто вже отримав дозу радіації, наприклад, в результаті аварії на ЧАЕС.

Шкода від вживанння перепелиних яєць

  • Перепелині яйця можуть нанести шкоду, як і будь-який продукт, якщо їх їсти багато.Варто звернути увагу на термін придатності.
  • Не варто зловживати таким продуктом і людьми, у яких є хвороби печінки. Більше п’яти штук не варто вживати і тим, у кого цукровий діабет і атеросклероз.
  • Якщо порушується режим зберігання, то є небезпека зараження сальмонельозом. Але вона зводиться до мінімуму, якщо яйця пройдуть термічну обробку.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

. .

. .

Волошка – лікувальні властивості

Риб`ячий жир: користь та шкода