Правила здорового харчування від Майкла Поллана

Photo of author

By Ілона

pravila_zdorovogo_harchuvannya_vid_maikla_pollana

У книзі “Правильне харчування” Майкл Поллан дає основні рекомендації щодо здорового харчування, формулює декілька простих, на перший погляд, принципів здорового харчування, яких, проте, не завжди легко дотриматись.

  Принципи правильного харчування від Майкла Поллана:

 • Їсти потрібно, коли голодний, а не коли нудно.

  Часто ми їмо бездумно, просто через те, що немає чим зайнятись або щоб потішити себе. Майкл Поллан радить запитати себе, чому ми їмо, чи насправді відчуваємо голод. “Якщо ви не можете з’їсти яблуко – значить не голодні” – стверджує автор праці “Правильне харчування”. .
 • На робочому столі дозволяється розміщувати тільки овочі та фрукти.

  Ми, не задумуючись, їмо під час роботи, в дорозі, перед телевізором і зазвичай переїдаємо. “Робочий стіл – не найкраще місце для трапези” – стверджує Поллан. Виняток становлять овочі та фрукти, якими можна перекусити не за столом, а в будь-якому іншому місці. Доказом такого твердження є фраза Поллана: “Посадіть дитину перед телевізором і поставте перед нею миску свіжих овочів – дитина з’їсть навіть те, до чого зазвичай не доторкалась навіть, не помітивши цього”. .
 • Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

 • Їжте шкідливу їжу скільки хочете тільки тоді, коли самі її готуєте.

  Майкл Поллан говорить, що їсти смажене і солодке – це нормальне явище. Від постійного поїдання такої їжі рятує тільки одне – власне приготування. “Ви б їли картоплю-фрі набагато рідше, якби самі готували її – каже він. Насолоджуйтесь солодощами настільки часто, наскільки часто можете приготувати їх власноруч.”.
 • Ігноруйте їжу, яку рекламують по телевізору.

  Багато з того, що показують по телебаченню, пройшло сильну обробку і є не дуже поживним. Тільки найбільші харчові виробники можуть дозволити рекламувати свої продукти по ТВ. .
 • Різнокольорова їжа.

  Це забавка для дітей. Особливість поживної, вирощеної в природному середовищі, збалансованої їжі – різноманітність кольорів. Вони відображають різні антиоксиданти і поживні речовини, які входять у їхній склад.
 • Не потрібно їсти кукурудзяні пластівці, які міняють колір молока.

  Ці пластівці, як зазначає Майкл Поллан, оброблені і наповнені рафінованими вуглеводами та хімічними домішками.