Нові девайси для критичних днів

Photo of author

By Марина Павелець

menstruaciya

Кожного місяця жінки усієї планети опиняються віч-на-віч з однією і тією самою проблемою – менструація. В цей період жінки стають нервозними не тільки через “гру гормонів”, а й через страх, що їхній особливий стан може відкритися світу і тому бігають в туалет кожну годину, уникають світлих кольорів одягу. Однак тепер є різноманітні рішення, які дозволять уникнути таких ситуацій.

Менструальна чаша

Менструальні чаші поступово відвойовують ринок у прокладок і тампонів – хоча б тому, що протипоказань до їх використання практично немає. Менструальна чаша – це невелика ємність у формі дзвону зі стеблом або «хвостиком», за допомогою якого вона і витягується. Стебло може бути різної форми, і в більшості випадків його можна вкоротити ножицями до комфортної довжини.

У кожній чаші є вентиляційні отвори для повітря: вони розташовані так, що витекти крізь них кров не може – зате завдяки їм чаша не може створити вакуум і «присмоктатися».

Виготовляються капи з медичного силікону або термопластичного еластомеру. Незважаючи на гадану компактність, місткість у них серйозна: 25-37 мілілітрів. Це досить багато, адже в середньому обсяг менструальних виділень становить 35 мл за всі дні менструації, а менструація з втратою 80-100 мл крові вважається об’ємною. Не дивно, що менструальную чашу в середньому радять спорожняти раз в 12 годин, очищаючи її водою з милом.

Вибір капи залежить від тонусу вагінальних м’язів. Наприклад, незабаром після пологів або в старшому віці він може бути знижений – і тоді краще вибрати чашу більшого розміру. Будь-яка жінка може використовувати такий девайс, якщо їй це зручно – і якщо для цього є відповідні умови, наприклад обладнаний раковиною туалет.

. .

. .

Мінуси у використанні менструальної чаші:

  • Алергія (непереносимість силікону).
  • Подразнення.
  • Невміння правильно ввести чашу.
  • Необхідність доступу до гарячої води з милом для зміни чаші.

Плюси менструальних чаш:

  • Можливість багаторазового використання.
  • Економність (раз заплатили і користуєтеся довго).
  • Портативність (зручно брати з собою в подорожі).
  • Екологічність (в навколишнє середовище не потрапляють продукти розпаду).
  • Можливість перебування в піхві до 12 годин (так рекомендують виробники, але все ж краще змінювати її раз в 6-8 годин).
  • Зручність (адже вона може вмістити більше виділень, ніж тампон).

Протипокази до використання чаші: алергія на силікон, запалення жіночих статевих органів, доброякісні та злоякісні новоутворення, ерозія шийки матки.

Труси для менструації

THINX придумали і розробили сім дівчат і один хлопець з Нью-Йорка, а роблять їх на сімейному виробництві на Шрі-Ланці. Компанія не тільки підтримує ідею fair trade, але і допомагає дівчатам з неблагополучних країн. Відсоток від продажу кожної пари THINX перераховують до фонду AFRIpads, що допомагає мешканкам Уганди, де 94% дівчаток і жінок страждають, в тому числі від табуйованості менструації. Історія створення марки говорить, що одного разу, під час поїздки в Африку, співзасновниця бренду Мікі побачила самотню дівчинку на вулиці і запитала, чому вона не в школі. Та відповіла, що у неї «тиждень сорому»: під час менструації в деяких регіонах дівчатам заборонено перебувати в суспільстві, а також у них елементарно немає спеціальних засобів гігієни.

Це білизну можна носити в критичні дні самостійно і в якості підстраховки в поєднанні з тампонами або прокладками. Вони зручні для носіння в очікуванні місячних або при тривалих виділеннях.

Єдиним недоліком менструальних трусів є нездатність вбирати кров’яні згустки, тому жінкам з цією особливістю краще віддати перевагу іншим засібам гігієни. Здавалося б, до мінусів можна віднести і високу вартість (25-45 доларів), але при регулярному самостійному використанні ця білизна себе швидко окупить.

Труси потрібно змінювати 2 рази на день, віповідно для їхнього постійного використання потрібно купити дві пари. Місткість одних трусів рівна місткості двох тампонів.

Після використання їх треба прополоскати вручну, а потім можна відправляти в пральну машинку як делікатну білизну, головне, не користуватися агресивними миючими засобами і сушаркою.

З іншого боку, прокладку потрібно міняти кожні 4 години, щоб бактерії в крові не встигли розмножитися і нашкодити. Чи вирішують цю проблему менструальні труси? Виробники стверджують, що в білизні застосовується антимікробний срібний шар, такий же, як і в багатьох вже давно існуючих медичних товарах, перевірених і добре себе зарекомендували.

. .

. .

Чудо-ягода безсмертя – брусниця. Її користь та шкода

Харчування для підвищення імунітету