Основні методи зміцнення імунітету дитині

Photo of author

By fersht

olidetrim

Нормальні захисні сили організму відповідають за безпеку дитини та швидке подолання чергових інфекційних захворювань. Педіатри радять займатись загартовуванням з народження. Також потрібно дотримуватись порад щодо гігієни кімнати малюка, за необхідності давати вітаміни.

Основні поради

Зміцнення імунітету – це система заходів, націлена на покращення природних захисних сил. Імунітет дитини до моменту статевого дозрівання забезпечує нормальний бар’єр для бактерій та інших збудників захворювань. До початку зміцнення організму та системного лікування варто проконсультуватись з лікарем. Якщо у дитини є певні системні захворювання, терапію треба коригувати з урахуванням них.

Вітаміни для зміцнення імунітету можна давати з профілактичною або терапевтичною метою. Вони відповідають за нормальний ріст та розвиток, обумовлюють повноцінне формування нервової, гормональної систем.

Вітамінна підтримка імунної системи має включати:

  • натуральні вітаміни – вони є у складі ягід, фруктів, овочів, риби, бобових, зернових культур;
  • аптечні формули – моно чи комплекси.

Приймання вітамінів у натуральному вигляді не призведе до передозування, а ось до придбання аптечних комплексів краще буде порадитись з лікарем та за необхідності здати аналізи на вміст певних речовин у крові. Це дозволить призначити максимально ефективну терапію та швидко компенсувати дефіцити.

Причини зниження імунітету 

Робота імунної системи складна та багатокомпонентна. Вона залежить від скоординованої роботи багатьох учасників й загального балансу в організмі. Негативний вплив на імунітет чинять:

  • хронічні стреси;
  • нездоровий спосіб життя;
  • нестача сну;
  • незбалансоване харчування;
  • відсутність фізичного навантаження;
  • дефіцит вітамінів;
  • зайва вага;
  • інфекції, що провокують імунодефіцитні стани.

Стани, в яких імунна система не працює так, як повинна, не забезпечує достатній захист від інфекцій, називають імунодефіцитніми.

Навіщо дітям вітамін D

Вітамін Д – це запорука здорового розвитку дитини. Він належить до жиророзчинних речовин, тому краще за все засвоюється у поєднанні з олією. Препарат «Олідетрим» виготовляється на основі сафлорової олії, підійде дорослим та дітям з народження.

Дефіцит вітаміну Д негативно впливає не тільки на імунний захист, але й на роботу інших органів, систем, може ставати причиною рахіту. Середнє добове дозування складає 600 МО для малюків першого року життя та 600-1000 МО для дітей до 12 років. Препарат «Олідетрим» йде у дозуванні 600, 1000, 2000 та 4000 МО. До лікування бажано проконсультуватись з лікарем.

Багато речовини міститься у риб’ячому жирі, печінці тріски, яєчному жовтку, печінці палтуса, оселедці, лососі, кисломолочному та звичайному сирі, сметані, вершковому маслі, коропу, кеті та інших продуктах. Відкоригуйте раціон, аби він був збалансованим та багатим на вітамін Д. Це стане головною профілактикою дефіциту. Якщо вміст речовини у крові занадто низький, для його швидкої компенсації краще буде приймати добавки – наприклад, вітамін Д «Олідетрим» у легкозасвоюваній формі. Польський вітамін Д для немовлят виробляється на основі сафлорової олії.

Які ще вітаміни потрібні

Крім вітаміну Д, для міцного імунітету потрібні вітаміни А, С та Е, групи В. Варто приймати курсами мідь, цинк, залізо та селен. Самостійно призначати дитині добавки не варто – це має робити лікар. Також важливу роль відіграє збалансований раціон. Він має містити достатньо клітковини, білка та складних вуглеводів. Цукор, борошно підвищують загальний рівень запалення в організмі, тож можуть провокувати постійні хвороби.