Як правильно приймати ліки?

Photo of author

By fersht

yak_piti_liki_1

Здавалося б, дивне запитання. Але трапляється, що людина забула і пропустила один прийом ліків або не впевнена, чи прийняла медикаменти. Дехто подвоює дозу при наступному прийомі. Однак насправді цього робити не варто. Краще просто прийняти наступну звичну порцію ліків. Здебільшого період виведення діючої речовини з організму триває кільканадцять годин або й більше, тому один пропуск — переважно не так уже й страшно. Якщо ж самопочуття погіршилося, варто проконсультуватися з лікарем.

При передозуванні ліків слід викликати блювання, випити сорбенти, вживати багато рідини. При ознаках сильного отруєння слід звернутися до лікаря.

Ще однією проблемою може бути для когось одночасний прийом кількох препаратів, ще й у поєднанні з певним режимом харчування тощо. У такому випадку краще скористатися органайзером для ліків. У нього можна посортувати таблетки на різні прийоми упродовж дня. Або наприклад, приготувати ліки на цілий день для людей похилого віку.

yak_piti_liki

Не варто ділити засоби, які для цього не призначені. Наприклад, желейні капсули не лише не вдасться поділити навпіл, вони ще й призначені для того, щоб ліки почали діяти у шлунку, а не в стравоході. Таблетки, на яких нема роздільної риски, не надаються для поділу.

Більшість ліків приймають за півгодини до вживання їжі, якщо інше не вказано в інструкції або в рекомендації лікаря. Засоби в рідинах можна приймати будь-коли (вони і так починають діяти в кишківнику, а не в шлунку). Якщо препарат треба приймати перед їдою, то йдеться про 20-30 хвилин до прийому їжі, після їди — 30-40 хвилин після прийому їжі, під час їди — наприкінці споживання їжі.

Найчастіше ліки запивають чистою водою кімнатної температури. Деякі препарати запивають молоком чи лужною водою (це має бути окремо вказано в інструкції). Вміст пакетів від застуди розчиняють у гарячій воді, але не в окропі.

Не варто запивати медикаменти чаєм, кавою, соком чи газованою водою.

Домашня аптечка — не заміна візиту до лікаря. Це екстрена допомога або лікування за призначенням медика.