Страхова медицина потребує глобальних реформ

Photo of author

By admin

ruka_v_kysheni

На сьогодні основна проблема у сфері медичного страхування полягає не стільки в механізмі його здійснення, скільки в особливостях системи охорони здоров’я в Україні.

Розглянемо модель, що склалася на ринку сьогодні : страхові компанії (СК), по суті займаються не страхуванням, а перерозподілом фінансових потоків, причому зі збитком для себе. Те, що відбувається, можна назвати “економічним кретинізмом” – саме тому у сфері медичного страхування спостерігається обмежена кількість гравців.Причина високої збитковості медичного страхування полягає в неадекватному ціноутворенні на цей вид страхування.

Потрібно перегляд принципів визначення страхового тарифу введення адекватної оцінки здоров’я страхувальника – страховий тариф не може бути однаковим для усіх, адже кожна людина має індивідуальний набір показників стану організму. Приміром наявність або відсутність хронічних захворювань може зробити істотний вплив на передбачувані витрати застрахованого, що повинне відбиватися в розрахунку страхового тарифу.

Крім того, оскільки в країні не існує стандартів лікування страховики не можуть контролювати свої виплати.

По однакових страхових випадках СК отримує три рахунки на оплату з різницею в 30-40%, і йдеться про державні медустанови! У комерційних клініках різниця ще більша.

До реформи охорону здоров’я рано говорити і про введення обов’язкового медичного страхування (ОМС).

Обов’язкове медичне страхування, як явище, страховиків не лякає. При будь-якій моделі, чим більше буде ОМС тим більше буде і добровільного медичного страхування. Цей тренд проходили усі країни.

У якому напрямі розвиватиметься тренд в нашій країні – розмова ще попереду, адже це складний і соціально-чутливий вид страхування. У поточному році фінансовий результат істотно не зміниться і проблеми навряд чи будуть вирішені.

Співвідношення страхувальників також не зміниться, хоча можливе збільшення корпоративного сегменту на 1-2% (за підсумками 2010 року корпоративне страхування займало більше 90% портфеля і лише 5-7% доводиться на роздрібний сегмент).

Крім того, ми прогнозуємо збільшення медичної інфляції на рівні 20-25%.

В цілому ж для ефективного розвитку медичного страхування необхідно на законодавчому рівні збалансувати інтереси усіх учасників – і клієнтів, і страхових компаній, і медустанов.

за мат. Трістар