Харчування при занятті фітнесом і спортом

Photo of author

By fersht

harchuvannya_pri_fitnesi

Прийшла календарна весна і все більше людей біжить у спортзали та фітнес клуби. Чи знаєте Ви, що заняття спортом та фітнесом – це тільки половина справи для досягнення спортивного вигляду? Тренери стверджують, що основою при занятті спортом є здорове харчування з дотриманням певних правил.

При занятті спортом затрати енергії суттєво зростають, за рахунок фізичних навантажень, крім того збільшується робота внутрішніх органів, таких як серце, легені та органів травлення. Дієтологи стверджують, що одним з перших правил при спортивному навантаженні є правильне харчування, – часто їсти, але малими порціями. Один прийом їжі не повинен перевищувати 400 калорій.

При бажанні набрати кілограми прийдеться харчуватися 6-8 разів на день. Якщо бажаєте розпрощатися із зайвою вагою, приймайте їжу невеликими порціями 5 разів у день або кожні 3 години.

fitnes1

Друге правило: їжа має містити всі необхідні макроелементи, такі як білки, жири та вуглеводи і мікроелементи – вітаміни і мінеральні речовини. За своїм якісним складом раціон спортсмена повинен приблизно дорівнювати формулі: білки – 30%, жири – 10% та вуглеводи – 60%.

Намагайтеся вживати так звані «швидкі» вуглеводи з ранку або після тренувань. Сюди відносяться хліб, рис, макарони твердих сортів.

Для того, щоб схуднути потрібно зменшити споживання продуктів, що містять шкідливі жири та вуглеводи. Введіть у свій раціон корисні жири, які є в горіхах, пшениці, оливковому маслі, авокадо, насінні льону. Вживайте їх замість сала, жирних молочних продуктах та яєць.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Найкраще їсти продукти багаті на білки – такі, як курка, риба, пісне червоне м’ясо, і знежирені молочні продукти.

Вживайте достатню кількість нежирних білків протягом дня. Для жінок кількість білкової їжі для одного прийому має поміщатися в одну долоню. Такими продуктами вважаються: нежирний сир, йогурт, тофу, соєве м’ясо. Такі овочі і фрукти, як помідори, огірки, перець, шпинат, салат, броколі, цвітна капуста, апельсини теж містять білки.

Відмовтеся від продуктів з низькою харчовою цінністю, також від півфабрикатів. Використовуйте свіжу та органічну їжу для приготування.

Спробуйте зменшити кількість солі та цукру у своєму щоденному раціоні.

Ще одне важливе правило: пийте не менше 2 літрів води протягом дня. Відмовтеся від напоїв, які містять цукор.

Дуже важливе правило – режим харчування.

Варто знати, що їсти можна за 2 години до тренувань. Якщо прагнете схуднути, після заняття спортом не споживайте їжі 2-3 години.

Якщо бажаєте збільшити масу, одразу після тренування перекусіть якимось фруктом, а на протязі 2 годин з’їжте щось білкове.

При правильному харчуванні та занятті спортом Ви побачите результат уже через місяць.