Дайкон (японська редька або байлобо) – коренеплід, різновид редьки посівної з сімейства Капустяні. Дайкон був виведений в Японії, при виведенні за основу був узятий китайський коренеплід під назвою «лоба».
Як і будь-який інший овоч, дайкон містить в своєму складі дуже багато мінеральних і вітамінізованих речовин. При цьому, корисними якостями овоч має не тільки в свіжому вигляді, протягом зберігання він не втрачає своєї користі, тому редьку можна піддавати тривалому зберіганню і протягом довгого часу насолоджуватися смаковими якостями і корисним складом.
Основна користь дайкона укладена в його складі:
- Вітаміни – вся підгрупа В, вітаміни С, А, РР, Е.
- Мінеральні речовини – фосфор, селен, мідь, йод, залізо, кальцій, марганець, натрій, калій і інші.
- Пектин.
- Клітковина.
- Антиоксиданти.
- Каротин.
- Ензими.
Унікальність дайкона в тому, що овоч не здатний вбирати в себе шкідливі речовини і солі важких металів, які містяться в грунті. Тому, збираючи урожай редьки, можна бути впевненим в його екологічній чистоті і повній відсутності шкідливих компонентів в його складі.
Корисні властивості дайкона незаперечні, адже в ньому міститися пектини і клітковина. Всі ці речовини сприяють нормальному засвоєнню їжі і поліпшують роботу травного тракту.
У дайкона дуже низька калорійність – в 100 грамах продукту всього міститься всього 20 ккал, тому він популярний серед спортсменів і входить в безліч дієт.
Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.
Вплив дайкону на організм:
Однак дайкон при дієті хороший не тільки низькою калорійністю. Адже дайкон сприяє очищенню і відновленню організму: його плоди виводять зайву рідину, розчиняють камені в жовчному міхурі, стимулюють роботу кишечника і шлунка. Свіжі і варені плоди дайкона дають помітний сечогінний і жовчогінний ефект, що сприяє очищенню нирок і печінки, відновлюючи їх після хвороб і сильних навантажень. Доведено, що плоди дайкона містять речовини, які допомагають переварити крохмалисті продукти. Таким чином, пообідавши салатом з дайкона, ви не просто вгамуєте голод, не ризикуючи набрати зайвих кілограмів, але і виведіть токсини і шлаки з організму.
Втім, ці білі коренеплоди мають бактерицидну і антисептичну властивості, тому їх необхідно вживати під час застуди, при ослабленому імунітеті і в холодну пору року. Цими цілющими властивостями дайкон зобов’язаний лізоциму, фітонцидам і глікозидам, які ефективно борються з бактеріями, грибком. З овоча роблять кашку, яка сприяє загоєнню ран, бореться з грибковими захворюваннями шкіри, трофічними виразками, пролежнями.
Дайкон можна їсти при захворюваннях серця, так як він містить мало гірчичних масел, і не збуджує діяльність серця. Крім того, «солодка редька» корисна людям похилого віку і сердечникам, так як вона багата клітковиною і знижує в крові рівень холестерину.
Цей плід часто застосовують для профілактики і лікування атеросклерозу і ревматизму. З плодів дайкона отримують сік, який використовують при подагричному і ревматичному ураженні суглобів.
Протипоказання і шкода
Існує і шкода дайкона. Головні протипоказання дайкона до вживання стосуються людей, які страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Через великий вміст клітковини овоч може спровокувати появу метеоризму і нетравлення.
Не рекомендується їсти дайкон і людям, які страждають виразкою шлунка або ж гастритом.