Дозволені солодощі

Photo of author

By Марина Павелець

solodke-pry-dieti

Навіть якщо ти сидиш на строгій дієті, повністю відмовитися від солодкого небезпечно для здоров’я – і в першу чергу психічного. Численні дослідження доводять, що люди, які не одержують достатньої кількості десертів, дуже часто схильні до важких форм депресії. І навіть ідеальна форма, якої вони досягають, – і та, на жаль, не рятує їх від поганого настрою.

Невеликі порції «гормону радості» не завадять твоїй дієті, а лише підуть на користь загальному стану організму.

Які солодощі можна вживати на дієті?

Дозволені солодощі: Зефір і пастила

Це одні з найбільш дієтичних продуктів серед кондитерських виробів. Вони виготовляються з трьох основних компонентів – яблук, цукру і яєчного білка.

Вони містять цінний елемент – пектин. Він нейтралізує і виводить з організму шкідливі речовини, знижує рівень холестерину в крові, нормалізує функцію шлунково-кишкового тракту, а також має виражений противірусний і проти виразковий ефектом.

Дозволені солодощі: Мармелад

У складі мармеладу обов’язково знаходяться желатинуючі компоненти. Це може бути агар-агар з водоростей, пектин з фруктів або желатин. Кожна з цих речовин по-особливому впливає на організм людини, однак їх користь не піддається сумніву. У складі мармеладу також міститься вітамін РР, натрій, кальцій, фосфор, залізо, магній і калій.

Мармелад містить пектини – корисні речовини з фруктів. Завдяки їм цей продукт знижує рівень холестерину в крові, покращує роботу шлунка, виводить токсини.

Найбільша кількість пектину містять яблука, сливи, абрикоси, чорна смородина – вибирай мармелад з цих фруктів. Агар-агар видобувається з морських водоростей, тому є чудовим джерелом йоду, який сприяє правильній роботі щитовидної залози. Також в результаті вживання мармеладу з агар-агаром ви нормалізуете роботу системи травлення і покращите перистальтику шлунка.

Корисний мармелад і тим, що він нормалізує роботу мозку, допомагає відновити сили після тривалої фізичного або розумового навантаження.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Дозволені солодощі: Сухофрукти

Сухофрукти набагато калорійніші від свіжих фруктів, тому у великих кількостях вживати їх не варто.

Але ось як добавка до ранкової вівсянки або основа для компоту вони просто ідеальні. Чорнослив, курага, родзинки, фініки, а також сушені ягоди покращують роботу кишечника, забезпечують організм вітамінами і корисними мінералами – кальцієм, магнієм, натрієм, залізом. А ще вони дуже корисні для серця!

Висушеними фруктами і ягодами легко утамувати відчуття голоду. Ідеальна кількість сухофруктів в день – 30 г.

Дозволені солодощі: Мед

Мед надзвичайно багатий вітамінами, мінеральними сполуками, амінокислотами, ферментами. У ньому міститься вітамін С, який підвищує імунітет і допомагає організму боротися з простудними захворюваннями, вітамін РР, який зміцнює стінки судин і виводить з крові зайвий цукор і холестерин. Також він багатий антиоксидантами, що уповільнюють старіння організму і перешкоджають виникненню ракових захворювань. Мед багатий на вітаміни групи В (В1, В2, В3, В5, В6, В7, В9), відомі як ефективні природні антидепресанти – вони покращують роботу нервової системи, стимулюють мозкову діяльність, знімають стан тривожності, покращують настрій і нормалізують сон; крім того ці вітаміни регулюють обмін речовин в організмі і сприятливо позначаються на стані волосся, нігтів і шкіри. Багатий мед ферментами , які покращують травлення і допомагають засвоєнню поживних речовин, що містяться в нашій їжі.

Калорійність ложки меду дорівнює 26 ккал (чайна ложка) або 56 ккал (столова ложка). Звичайно ж, це середнє значення, воно залежить від калорійності меду. Але для того щоб порахувати калорійність ложки меду, запам’ятайте, що в чайній ложці без гірки поміщається 8 г цього продукту, а в столовій – 17 г.

Дозволені солодощі: Шоколад

В першу чергу – це шоколад, але не молочний, до якого ми всі так звикли, а чорний. Саме чорний шоколад стимулює в організмі викид ендорфінів – гормонів щастя, таким чином піднімаючи настрій, також допомагає регулювати артеріальний тиск при гіпотонії, зміцнює серце і судини, покращує працездатність. Якщо ви займаєтеся фізичними навантаженнями, то сміливо можна з’їдати 30 г на добу, а якщо немає – то 10 – 15 г. Цей продукт містить велику кількість масла какао і тертого какао, валін і лецитин. У ньому знаходяться рибофлавін, тіамін, вітаміни РР, Е, кальцій, магній, натрій, залізо, калій і фосфор.