Що відбувається, коли ми худнемо швидко

Photo of author

By nata

szo_vizhbuvaetsya_koli_mi_hudemo_shvidko

Про те що відбувається з нашим організмом, коли ми швидко худнемо, ми, зазвичай, не турбуємось. Ми бачимо перед собою кінцеву мету: якомога швидше схуднути на n кількість ненависних кілограм. Жінки не замислюються над цим, коли змушують свій організм швидко схуднути за тиждень або за кілька днів до якоїсь урочистої події або свята. І зовсім дарма.

Варто зрозуміти, що організм кожної людини протягом століть і навіть тисяч років самостійно зумів виробити якусь унікальну систему, яка дозволяє пристосовуватися цьому організму до постійно мінливих зовнішніх умов його існування. І погодьтеся умови існування у людського організму далеко не завжди були сприятливими.

Власне, тому своєрідна «аварійна» система нашого організму виглядає приблизно таким чином: якщо організм отримує достатньо багато їжі (так, що у нього залишається надлишок, який не витрачається у вигляді енергетичного палива) – організм починає запасатися, утворюючи жирові відкладення, які в разі нестачі їжі можна буде витратити для того щоб вижити. Якщо ж в організм потрапляє недостатньо або мало їжі – організм вимушено витрачає наявні в ньому жирові запаси, ми худнемо досить швидко.

Якщо ж після якоїсь новомодної дієти, при якій ви втратили п’ять чи навіть десять кілограм, організм знову починає отримувати надмірно багато їжі – він починає в терміновому порядку заповнювати раніше втрачене і так продовжується до нескінченності. В даному випадку мова про правильне, здорове і регулярне харчування звичайно ж зовсім не йде.

Безсумнівно, в даний час основні умови існування помітно змінилися, а це означає, що цілком можливо, якщо такі умови існування протримаються досить тривалий період часу, (скажімо, хоч яку-небудь трійку-п’ятірку тисяч років), найімовірніше організм людини зможе виробити зовсім іншу систему виживання. Поки ж нам доводиться жити саме з цією системою і намагатися до неї пристосуватися.

Так от, нас все-таки дуже цікавить що ж саме може відбуватися в організмі людини, в той момент, коли ми починаємо худнути занадто швидко? Як ви розумієте швидка втрата зайвої ваги здатна запустити своєрідний аварійний механізм нашого організму. У той же час, як тільки в наш організм знову починає активно надходити звична кількість поживних речовин, вони починають засвоюватися зовсім не так, як цей було зазвичай. У такій ситуації (коли запущений аварійний механізм нашого організму) більшість поживних речовин відразу можуть йти на поповнення так званого стратегічного запасу нашого організму.

Нагадаємо, що стратегічним запасом продуктів харчування (виживання) в організмі людини, як загальновідомо, є банальний жир, який відкладається на стегнах, на животі або сідницях. Отже, якщо ми починаємо худнути надмірно швидко, ми самостійно запускаємо унікальний механізм дійсно підвищеного, можна сказати, швидкісного жироутворення.

chomu_mi_popravlyaemosya_pislya_dieti

Що відбувається, коли ми худнемо швидко: набір ваги після дієти

І саме з цієї простої причини більшість досвідчених і висококваліфікованих лікарів і дієтологів категорично не рекомендують необдумано використовувати ті численні дієти, після яких наше схуднення може відбуватися надмірно швидкими темпами. Адже саме після таких дієт або небезпечних тижневих розвантажень ваша зайва вага може не просто з’явитися знову, а швидше за все буде повертатися до вас з великим запасом.

Крім того надмірно швидка втрата зайвих кілограмів – це однозначно найсильніший стрес для будь-якого людського організму. І власне тому буквально при перших же можливостях наш організм буде прагнути не просто максимально швидко заповнити все втрачене, але також організм буде прагнути створити новий більш надійний запас жиру на випадок, якщо подібна стресова або аварійна ситуація коли-небудь повториться.

4463_zdorov_eharchuvannya

Адже насправді подібна ситуація швидше за все повториться практично з 100% вірогідністю, адже більшості жінок зазвичай так сильно хочеться максимально швидко повернути прекрасні і втрачені на сьогодні форми. Але що ж тоді нам робити в подібній ситуації, коли аварійний механізм нашого організму все-таки вже запущений?

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Швидка втрата зайвих кілограмів: худнемо правильно

Ну, по-перше, дуже важливо назавжди забути і не повертатися до тих небезпечних для здоров’я дієт, на яких був запущений описаний механізм і на яких у нас виходить схуднути максимально швидко. Жінкам у такій ситуації потрібна не просто якась ефективна дієта, а швидше навіть повністю новий правильний спосіб життя. Потрібен такий спосіб життя, який насправді допоможе жінці не просто елементарно схуднути, а своєчасно і, головне, повноцінно відкоригувати і нормалізувати весь обмін речовин. Деталі читайте у статті Схуднути без дієт

Жінці, яка бажає повернути своєму тілу ідеальну форму, спочатку необхідно зуміти розробити таку дієту, яка може бути названа адекватним повністю збалансованим харчуванням (здоровим харчуванням), а також важливо одночасно з такою дієтою зуміти підвищити рівень щоденної фізичної активності. Причому останнє корисно не тільки для схуднення, але і для загального здоров’я.

Читайте докладніше про те, як правильно перейти на здорове харчування у наших попередніх статтях Здорове харчування, з чого почати та Що таке здорове харчування

І повірте, в такому випадку у вашого організму однозначно не буде додаткових стресів від схуднення, а значить, у нього не виникне в принципі потреби буквально максимально швидко перетворювати на нові жирові відкладення усі поживні речовини, що надходять до нього. Власне, таким чином, можна з упевненістю стверджувати, що, якщо ми починаємо худнути надмірно швидко, ми практично неминуче будемо активно товстіти згодом, буквально відразу ж після припинення обраної неправильної дієти.

Але, якщо ми все-таки зуміємо збалансувати харчування, перейти на здорове харчування зайва вага звичайно буде зникати повільніше, але ви можете бути впевнені, що вона не повернеться практично ніколи.

Цікаво також: Середземноморська дієта: 10 кроків

. .

. .